Grecja

Na pewno są wśród nas osoby, które cały wakacyjny czas spędziły w pracy i nie wykorzystały urlopu. Teraz, kiedy pogoda w naszym kraju coraz bardziej spada warto przemyśleć wycieczkę poza granicę Polski, by cieszyć się zaległym urlopem.

Grecja to naszym zdaniem jeden z najlepiej położonych krajów Europy, w którego skład wchodzi około 3 tysięcy wysp rozsianych na morzu Egejskim i Jońskim. Jedną z nich grecy nazywają Kalliste co oznacza „najpiękniejsza”, my znamy ją jako Santorini. Santorini składa się z Thery- głównej wyspy oraz dwóch mniejszych: Therasii i Aspronisi. Wspaniały klimat sprawia, że nawet na jesieni można cieszyć się dobrą pogodą.

Z kolei żyzna gleba sprawia, że turyści z całego świata zachwalają tamtejsze dania oraz miejscowe wina. Jednak to, co najbardziej zapiera dech w piersiach to przede wszystkim jej wygląd. W żadnym innym miejscu na świecie nie ma tak wielu białych domków z niebieskimi półkolistymi dachami.

Ciekawostką jest fakt, iż architektura i kolory na wyspie nie są przypadkowe. Półkoliste dachy zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, natomiast kolor ochry na drzwiach i obramowaniach okien odstrasza owady. Na wyspie przeważają ciemne, żwirowe plaże powulkaniczne, jest mnóstwo atrakcji takich jak: gustowne restauracje, butiki, bary czy sklepiki. Każdy turysta poczuje ten niezwykły wyspiarski klimat i zazna prawdziwego wypoczynku.

Jeśli masz jeszcze wątpliwość czy odwiedzić Santorini polecamy lekki film „Stowarzyszenie wędrujących jeansów”, w którym jedna z bohaterek przeżywa swe miłosne rozterki właśnie na tej przepięknej wyspie. My jesteśmy zauroczeni Santorini, jej mieszkańcami, niepowtarzalnym klimatem, pięknym widokiem zachodzącego słońca oraz krystalicznie czystą wodą.