świecznik

źródło: www,twojediy,pl

Halloween za pasem, a to najwyższy czas na kompletowanie dekoracji! Ostatnio wspomniałyśmy Wam o tym, jak przygotować oryginalne zaproszenia na imprezę halloweenową, a tym razem przedstawiamy prosty sposób na wykonanie świeczników w kształcie dyni. Zapraszamy!

Do wykonania projektu potrzebujesz masy solnej, kleju, brokatu i lakieru do włosów (opcjonalnie jeżeli nie chcesz, aby Twój świecznik błyszczał, użyj farb). Nie zapomnij też o podgrzewaczach, bo będą Ci potrzebne od samego początku!

Do wykonania masy solnej potrzebujesz:

  • 200g mąki
  • 200g soli
  • 125 cm3 wody

Mąkę wymieszaj z solą i stopniowo dodawaj wodę. Masa powinna być plastyczna, ale nie za bardzo rzadka. „Ciasto” wyrabiaj w rękach przez 5 do 10 minut. Gdy już osiągniesz odpowiednią gęstość, podziel masę na dwie części i z każdej z nich uformuj kulkę. Za pomocą nożyka „natnij” masę, tworząc kształt dyni. Teraz chwyć za podgrzewacz i usuń z niego wosk. Blaszką wydrąż w dyni otwór (użyj ostrej części), a następnie włóż w masę osłonkę w normalnej pozycji, formując świecznik. Teraz całość wsadź do piekarnika nagrzanego do około 75 stopni i piecz do momentu całkowitego osuszenia masy.

Gdy dynie ostygną, pokryj je klejem i obsyp brokatem. Na koniec spryskaj świecznik lakierem do włosów. Gotowe!