najlepsze dramatyTak jak obiecałyśmy w dzisiejszym poście przedstawimy kolejną piątkę najlepszych dramatów tej jesieni. Przygotowane propozycje na pewno Was nie rozczarują, wręcz przeciwnie, zachęcą do obejrzenia kolejny raz!

Co za dramat! Czyli najlepsze dramaty jesieni

1. Smoleńsk. Reżyseria Antoni Krauze, obsada Beata Fido, Maciej Półtorak.
Film przedstawia historię o przekłamanej katastrofie lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku, w którą zamieszana jest polska propaganda. Rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – uległ katastrofie pod Smoleńskiem. Bohaterką filmu jest dziennikarka Nina, która pracuje w dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej. Kobieta, pracując nad materiałami o katastrofie i śmierci prezydenta, odkrywa niewygodną prawdę. 

najlepsze dramatyźródło: www,youtube,com

2. Kamienne pięści.  Reżyser Jonathan Jakubowicz, obsada Edgar Ramirez, Robert De Niro.
Roberto Duran, główny bohater, wychowuje się na ulicy, gdzie rządzi tzw. prawo pięści. Przetrwa ten, który walką obroni swój dorobek. Na profesjonalnym ringu pojawia się po raz pierwszy w wieku 16 lat i niedługo po tym zyskuje przydomek Manos de Piedra, czyli Kamienne pięści. Okazuje się, że droga na szczyt jest trudna i niebezpieczna. Talent to nie wszystko, by wyrwać się ze szponów nędzy.

najlepsze dramatyźródło: www,film,interia,pl

3. Nastolatki. Reżyser Alexandra-Therese Keining, obsada Tuva Jagell, Emrik Öhlander.
Główne bohaterki są obiektem prześladowania w szkole, do której uczęszczają. Staje się to problem w dojrzewaniu. Otoczone przemocą, wiecznie wyśmiewane mają tylko siebie. Ich los odmienia się, gdy znajdują magiczny kwiat, który zamienia je w chłopców… Autorka filmu mówi W tym filmie chciałam zbadać granice jaźni i ciała, a rola Kim pokazuje, że zjawiska tożsamości i płci opisane jako trwałe i nie zmieniające się, nieustannie się zmieniają i podlegają negocjacji. Jednocześnie możemy dostrzec różnice między dziewczynkami a chłopcami dzięki temu, że zadajemy ważne pytania dotyczące płci.

najlepsze dramaty źródło: www,fdb,pl

4. Żywioł. Deepwater Horizon. Reżyser Peter Berg, obsada Mark Wahlberg, Kurst Russell.
Zapierająca dech w piersiach historia przedstawia największą katastrofę spowodowaną przez człowieka, do której dochodzi na platformie wiertniczej. Seria awarii i eksplozji zmusza bohaterów do walki o przetrwanie na otwartym morzu. To zdecydowany hit, oparty na prawdziwych zdarzenia, który każdy musi zobaczyć.

najlepsze dramatyźrdóło: www,kultura,banzaj,pl

5. Viva. Reżyseria Paddy Breathnah, obsada Héctor Medina, Jorge Perugorría.
Główny bohater Jesus doświadcza śmierci matki, która zmusza chłopca do radzenia sobie samemu. Mieszka sam w biednej dzielnicy Hawany, gdzie dorabia jako fryzjer i w nocnym klubie. Zafascynowany występami drag queen marzy o tym, aby stanąć na scenie. Podczas pierwszego w życiu występu dostaje od publiczności nie tylko brawa… Ojciec, który opuścił więzienie, kładzie chłopca na łopatki, zadając cios pięścią. Marnotrawny ojciec narzuca Jesusowi nowe zasady i reguły, wedle których ma żyć.

najlepsze dramatyźródło: www,gazie,ie

Przedstawione filmy zasługują zdecydowanie na pięć gwiazdek. Każdy z nich jest inny, każdy opowiada zupełnie inną historię, ale każdy zasługuje na odsłonę. Gorąco polecamy!
Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z poprzednim artykułem, w którym piszemy o tym, jak zrobić czarny lakier do paznokci. To „DIY” przyda się każdej z Was.