premiery kinowe najlepsze dramaty

Przed Wami druga odsłona cyklu Premiery kinowe. Przedstawiamy dramaty, które miały swoją premierę we wrześniu. Filmy te rozprawiają o wielu ważnych kwestiach, a także poruszają codzienne problemy. Problematyka filmów niesie ze sobą morał, którego zastosowanie w życiu znajdzie każdy z nas. 

Najlepsze dramaty 2016. Część pierwsza

 1. Destrukcja.  Reżyser Jean-Marc Vallée, obsada Jake Gyllenhaal, Naomi Watts.
  Film opowiada historię o odnoszącym sukcesy bankierze inwestycyjnym, próbującym uporać się ze śmiercią żony, która zginęła w wypadku samochodowym. Ojciec zmarłej żony ciągle wywiera na zięciu presję. Któregoś dnia, główny bohater Davis, wysyła skargę na niedziałający automat z napojami i słodyczami. Tak zaczyna się korespondencja między nim a pracującą w firmie zajmującej się automatami Karen. Korespondencja, która coraz częściej zawiera wątki osobiste, wkrótce tworzy między nimi głęboką osobistą więź. Z pomocą Karen i jej piętnastoletniego syna, Davis zaczyna odzyskiwać równowagę wewnętrzną, stopniowo wydostając się z bezbrzeżnej otchłani rozpaczy.
  premiery kinoweźródło: www,multikino,pl

 2. Julieta. Rezseria Pedro Almodóvar, obsada Emma Suárez, Adriana Ugarte.
  Jest to trzymająca w napięciu historia o matce, która szuka zaginionej wiele lat temu córki. Film przedstawia skrajne uczucia, jakie żywimy wobec naszych najbliższych oraz tajemnicach, których nie chcemy wyjawić. Wiara reżysera w potęgę uczuć i miłości zwiastowała wielki powrót hiszpańskiego artysty, w postaci Juliety.
  premiery kinoweźródło: www,multikino,pl
 3. Aż do piekła. Reżyseria David Mackenzie, obsada Jeff Bridges, Chris Pine.
  Film pokazuje historię o dwóch braciach, różniących się charakterem i statusem życiowym. Toby to zdesperowany ojciec, szukający lepszego życia dla swojego syna, Tanner to były skazaniec z mocnym temperamentem. Bracia postanawiają dokonać napadu na bank, który doprowadził do upadku i zabrania ich rodzinnej ziemi. Aż do piekła to film z pogranicza dramatu i kryminału, to jeden z najlepiej ocenianych filmów sensacyjnych ostatnich lat. Dzieło Mackenziego to nowoczesne kino, którego akcja rozgrywa się na zachodzie Teksasu – w miejscach, gdzie rządzą przemoc i bezprawie.
  premiery kinoweźródło: www,youtube,pl

 4. Miles Davies i ja.  Reżyseria Don Cheadle, obsada Don Cheadle, Ewan McGregor.
  Miles Davies do dziś uchodzi za niekwestionowaną supergwiazdę jazzu, jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii; to dzięki jego rewolucyjnemu, innowacyjnemu podejściu do instrumentów, rytmu i gry zespołowej powstały odrębne gatunki muzyczne. W życiu prywatnym mierzył się z uzależnieniem od twardych narkotyków, alkoholu, lekarstw, chorobami, bólem i niekończącymi się depresjami. Kiedy stawał na scenie, publiczność zamierała w zachwycie. Film ten przedstawia poruszającą, szczerą, pozbawioną glamouru i blichtru opowieść o Milesie Davisie, największej gwieździe jazzu i nieszczęśliwym człowieku.
  premiery kinoweźródło: www,nowehoryzonty,pl

Już za tydzień poznacie kolejną piątkę najlepszych dramatów tej jesieni! Jeżeli jednak wolisz thrillery, to mamy coś specjalnie dla Ciebie. W poprzednim artykule przedstawiliśmy najlepsze premiery tego gatunku. Zapraszamy do lektuty!