premiery kinoweW dzisiejszej części cyklu najgorętszych premier kinowy, znajdzie się pięć perełek, które musi obejrzeć każdy kinoman. Kino to idealny pomysł nie tylko na jesienny wieczór, ale również na randkę czy wyjście ze znajomymi. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy, mamy nadzieję, że będziecie zaskoczeni równie mocno jak my!

Thriller, kryminał i dramat

1.WołyńReżyseria Wojciech Smarzowski, obsada Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik
To zdecydowany numer jeden na liście wszystkich lubujących się w historii. Film wprowadził wiele zamieszania wśród kinomanów oraz na arenie polskiej polityki.
Film przedstawia historyczny dramat, który miał miejsce w wiosce zamieszkałej przez Ukrainców, Polaków i Żydów. Akcja filmu toczy się przez 6 lat, a rozpoczyna się wiosną 1939 roku. Główna bohaterka, Zosia Głowacka, wiedzie nas przez całą historię. To film, który trzyma w napięciu. Wioska jest okupowana przez Sowietów i ZSRR. Przez cały ten czas trwają polowani i brutalne mordy Żydów. Ciężko streścić akcję w kilku słowach, gdyż musiałybyśmy użyć zbyt brutalnych słów. To film, który nie pozostawi Was z pustą głową. Wołyń to nie film dla wrażliwych osób.

premiery kinoweźródło: www,filmweb,pl

2.Dziewczyna z pociągu. Reżyseria Tate Taylor, obsada Emily Blunt, Haley Bennett
Film stworzony na podstawie bestsellerowej książki o tym samym tytule, napisana przez Paule Hawkins. Książka podbiła serca zarówno wielu kobiet jak i mężczyzn. Film przedstawia problemy dnia codziennego, które z każdą minutą nabierają szybszego tempa. Główna bohaterka Rachel codziennie podróżuje do pracy tą samą trasą kolejową, obserwując co się dzieje do około. Podróżując, Rachel zauważa coś niepokojącego. Znika kobieta, którą obserwowała. Co dalej? Nie możemy więcej zdradzić. Fani książki wiedzą, co się stało, ale ciii, nie zdradzajcie tajemnicy.

premiery kinoweźródło: www,pnterest,com

3. InfernoReżyseria Ron Howard, obsada Tom Hanks, Felicity Jones.
Film stworzony na podstawie książki Inferno Dana Browna. Inferno to kontynuacja kultowej serii, którą zapoczątkowały Anioły i demony oraz Kod Da Vinci. Główny bohater Robert Langdon budzi się w szpitalu z rozciętą głową. Okazuje się, że jest zamieszany w sprawę decydująca o przyszłości ludzkości. Wraz z lekarką Sienną uciekają ze szpitala. Tropem wskazówek dzieła Dantego, probują odszyfrować w co uwikłany został Profesor Langdon.
Film nie rozczaruje czytelników Browna, od pierwszych minut pełen jest akcji i przewrotnych scen. Coś wspaniałego! Ponadto, sceneria, w której rozgrywa się akcja zachwyci niejedno oko.

premiery kinoweźródło: www,theguardian,com

4.Jack Reacher: Nigdy nie wracaj. Reżyser Edward Zwick, obsada Tom Cruise, Cobie Smulders.
Film powstał na podstawie serii kryminałów Lee Childa.
Oskarżony o zabójstwo Jack znajduje się w poważnych tarapatach. Podstępem dostaje się do więzienia, gdzie udaje strażnika. Chce pomóc znajomej, która jest w niebezpieczeństwie. Sprawdźcie sami, jak potoczą się losy Jacka Reachera. Możemy zdradzić, że fanki Toma Cruisa będą oczarowane postacią Jacka. Akcji w tym filmie nie brakuje!

premiery kinoweźródło: www,pelnakultura,info

5.Prosta historia o morderstwie. Reżyseria Arkadiusz Jakubik, obsada Filip Pławiak, Andrzej Chyra.
Po pierwszych minutach można zauważyć styl Jakubika. Fani reżysera znają go nie tylko z aktorstwa. W innej twórczości Jakubika, np. w utworach muzycznych, można zauważyć podobieństwa.
Ta prosa historia to film o związkach w rodzinie. Film pokazuje, że więzy rodzinne, to nie podstawa, która trzyma ludzi blisko siebie. Kariera bohaterów sprawia, że sytuacje rodzinne zaczynają się komplikować. Wszystko zaczyna się po przysiędze Jacka, głównego bohatera. Sprawy nabierają jeszcze szybszego tempa, gdy Jacek zaczyna poznawać tajemnice swojego ojca policjanta. Zapewniamy, że ten film Cię nie zawiedzie. Mocne sceny rozwiewają stereotyp polskiego kina.

premiery kinoweźródło: www,fdb,pl

Tak jak Prosta historia o morderstwie Jakubika rozwiewa stereotyp polskiego kina, tak wszystkie premiery zmienią tę ponurą jesień w wieczory pełne ekscytujących chwil.
Zapraszamy do poprzedniego artykułu. Przygotowałyśmy dla Was coś smakowitego, co zrelaksuje Waszą cerę.