kilka sposobów aby nabrać dobre nawyki

Wiosna to dla wielu osób zdecydowanie lepszy czas na wprowadzanie w życiu zmian niż sylwester. Człowiek wtedy rodzi się do życia, nabiera nowej energii po zimie i często chce coś zmienić na lepsze. Ja odczuwam to zwłaszcza w tym roku, kiedy zima nie była prawdziwą zimą, a trwającym pół roku listopadem…
Będziemy szerzej zajmować się tematem dobrych nawyków i ich wprowadzania, ponieważ to bardzo wartościowa cecha – samodoskonalenia się. Podstawą samodoskonalenia się jest właśnie wprowadzanie lepszych zmian w życiu, oraz posiadanie silnej motywacji i woli do ich utrwalania. Podobno aby nawyk na dobre wpisał się w nasze życie musi być wykonywany systematycznie przez miesiąc. Dzisiaj przedstawię Wam kilka drobnych nawyków, które możemy razem wprowadzić w życie.

Dobre nawykifot. www.topinspired.com

1. Ćwiczenia

Zauważcie, że dużo osób stosuje wręcz absurdalne wymówki, aby nie ćwiczyć. To nie będzie oczywiście wpis, który będzie te wymówki obalać, ale bardzo polecam i zachęcam do poświęcenia codziennie przynajmniej 15 minut na lekkie ćwiczenia, to na prawdę niewiele, a będziemy czuć się o wiele lepiej i wyglądać z pewnością też. Jeśli ktoś już bardzo nie lubi sportu, wystarczy szybszy marsz do pracy i z powrotem, ponadto jest mnóstwo świetnych aktywności fizycznych, dla każdego z pewnością coś się znajdzie.

2. Sól i cukier

Sól jest bardzo niezdrowa dla naszego organizmu, podobnie cukier. Spróbujmy zatem choć w niewielkim stopniu wyeliminować te dwie rzeczy z naszego jadłospisu, na przykład poprzez zaprzestanie solenia wody z ziemniakami i zmniejszenie ilości zjadanych słodyczy w ciągu tygodnia. Jeśli połączymy to z systematycznymi ćwiczeniami efekty mogą być na prawdę przyjemne dla oka.

3. Woda z cytryną o poranku

Dobre nawyki
fot.addicted-to-passion.blogspot.com

Warto zaraz po przebudzeniu wypić szklankę wody z plasterkiem cytryny. Nie chodzi tutaj o witaminę C znajdującą się w cytrynie, ponieważ jest wiele innych i lepszych metod na dostarczenie jej naszemu organizmowi. Chodzi tutaj o dużą dawkę energii jakiej dostarczy nam taka szklanka wody z cytryną.