Zdrowszy styl życia – jak tego dokonać? Od czego zacząć? Co jeść i jak zmienić swoje nawyki żywieniowe by było zdrowiej? Tego dowiecie się w dzisiejszym wpisie.
Muszę przyznać, że ten temat ostatnio stał się bardzo bliski także mi, stąd moje zainteresowanie nim i chęć napisania o tym krótkiego wpisu. Trzeba pamiętać, że to jak się odżywiamy, czy uprawiamy sporty i tak dalej bardzo wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale i samopoczucie, a także kondycję naszego mózgu i ciała.
Po obejrzeniu jednego z vlogów jednej z bardzo popularnych jutuberek nabrałam bardzo dużej motywacji do wprowadzenia choćby lekkich zmian dotyczących diety, sportu i ogólnego sposobu myślenia, które po pierwsze: nagle nie wywrócą mojego dotychczasowego życia do góry nogami, ale po drugie: skutecznie wpłyną na mój wygląd i samopoczucie. Podlinkuję Wam to video na końcu wpisu 🙂
Tak więc zaczynamy listę potraw, które warto zastąpić zdrowszymi zamiennikami:

1. Białe pieczywo —–> Pieczywo razowe
2. Ziemniaki —–> Kasze
3. Makarony, pierogi, kluski —–>makarony razowe, wyroby z mąki razowej
4. Biały ryż —–> Brązowy ryż
5. Sery żółte i pleśniowe —–> Chude twarogi
6. Serki owocowe, jogurty owocowe, desery mleczne —–> Serki homogenizowane, naturalne jogurty, maślanki naturalne, kefiry
7. Tłuste wędliny, kiełbasy, konserwy —–> Chude wędliny drobiowe wysokiej jakości, pieczone mięso
8.Mięso wieprzowe, wołowe —–> Mięso drobiowe (kurczak, indyk), ryby
9. Smalec, słonina —–> Olej rzepakowy, oliwa z oliwek
10. Słodkie napoje, wody smakowe —–> Woda mineralna
11. Słodycze, batony, cukierki, ciasto, ciastka —–> Świeże owoce sezonowe
12. Kostki rosołowe, jarzynki —–> Świeże i suszone zioła

Wiadomo, że nie od razu Rzym zbudowano i sama też od razu nie wdrażam całej listy w życie, bo tylko wywróciłabym je do góry nogami i prawdopodobnie szybko bym się zniechęciła. Ale samo zaprzestanie używania cukru do herbaty, zmniejszenie ilości kaw, lekkie treningi 2-3 razy w tygodniu i spożywanie większej ilości owoców i warzyw to już na prawdę dużo!
Na koniec posłuchajcie Ewy, znanej bardziej jako Red Lipstick Monster jak opowiada o swojej zmianie diety, sportu i przede wszystkim myślenia, bo – jak sama mówi – wszystko zaczyna się w naszych głowach.