perfumy

Każda z nas chce, aby zapach perfum unosił się na skórze długo po aplikacji. Gdzie najlepiej nakładać perfumy, aby zapach nie ulatniał się zbyt szybko? Coco Chanel mówiła, że najlepiej tam, gdzie chcemy być całowane, ale istnieje też szereg innych teorii.

Perfumy w ściśle określonych miejscach

Mówi się, że aby perfumy trzymały swój zapach przez długi czas, należy je aplikować na nadgarstki, za uszami i między piersiami, czyli tam, gdzie jest tętno. Niektóre kobiety aplikują też perfumy na skórę pod kolanami, a nawet na skronie! W tej metodzie chodzi o ogrzewanie perfum ciepłotą własnego ciała. Aplikacja w cieplejszych rejonach naszego ciała przynosi najlepsze elekty. W tej teorii znajduje się również inne miejsce – na pewno o nim nie słyszałyście! Chodzi o… pępek. Spróbuj i przekonaj się sama, jak długo będą pachniały Twoje perfumy po aplikacji ich na pępek.

Inne sposoby

Tłuszcze i alkohol to najlepsze nośniki zapachu. Aby pomóc mu utrzymywać się na skórze dłużej, posmaruj miejsca, gdzie będziesz aplikować perfumy wazeliną kosmetyczną. Po aplikacji zapachu nie przecieraj skóry, ponieważ rozbijesz wiązania głowy – przez to zapach ulotni się o wiele szybciej. Spróbuj też użyć perfum bezpośrednio po kąpieli i użyciu balsamu do ciała. Wtedy zapach zwiąże się z jeszcze wilgotną skórą i perfumy wsiąkną razem z balsamem, tworząc wiązanie. Dobrym sposobem jest też perfumowanie włosów – ale nie bezpośrednio, a za pomocą szczotki!