kuchenne trendy 2017Zbliżamy się do końca 2016 roku. Wiąże się to z nowymi trendami, na które niecierpliwie czekamy. Moda rządzi się swoimi prawami, gdzie trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jednak co kilka lat projektanci wracają do przeszłości i czerpią inspiracje z szaf naszych babć. Rok w rok zaskakują nas swoimi pomysłami, które odnajdują swoje zastosowanie w życiu codziennym. Podobnie sytuacja wygląda w architekturze. Na wystrój wnętrz składa się wiele czynników. Dzisiejszy artykuł przygotowaliśmy wraz z firmą Tork (sprawdź tutaj), specjalistami od doboru akcesoriów higienicznych. Poznasz gorące trendy na 2017 rok, dzięki którym wystrój Twojego wnętrza będzie funkcjonalny i pełen smaku.

Kuchenne trendy 2017

W przyszłym roku będą królować mocne kolory w różnych zestawieniach, nieodłączna para black&white, natura i dodatki. Według projektantów kuchnie mają wyznaczać pory dnia, tzn., że to pomieszczenie ma być przede wszystkim funkcjonalne. Kuchnia to miejsce, gdzie wiele kobiet oraz mężczyzna spędza większość czasu. Dla niektórych kuchnia to tylko dodatek do domu, gdzie przyrządza się posiłki, a dla niektórych to miejsce, gdzie mogą realizować swoje hobby. Otóż kuchnia powinna stwarzać wrażenie podzielonej na trzy strefy – ranna, popołudniowa i wieczorna – tak, aby o każdej porze dnia czuć się w niej komfortowo.

Funkcjonalność kuchni

W takiej kuchni szybko i bez problemu odnajdziesz to, czego potrzebujesz. Najmodniejsze, a zarazem najbardziej funkcjonalne są wysokie szafki. Tuż przy szafce powinny znaleźć się schodki, dzięki którym dosięgniesz najwyższej półki. Przegrody w szufladach są intuicyjnie podzielone. Niskie, głębokie szafki odchodzą do lamusa, gdyż są po prostu niewygodne w użytkowaniu. W użytecznej kuchni blisko siebie znajduje się kuchenka, płyta indukcyjna i zlew. Wszystko to powinno znaleźć się w obrębie Twoich rąk. Przyszły rok będzie popularyzowaniem otwartych półek. Może to być prosta, długa półka na ścianie lub szafki z przegrodami bez drzwiczek. Na takiej półce umieścisz co tylko chcesz, ale z racji tego, że są otwarte, proponujemy, aby znalazły się tam naczynia, wazony czy też dzbany.

Jaki kolor wybrać do kuchni?

Lakierowane kuchnie, szczególnie w białym kolorze są już passé. Jak wcześniej wspomnieliśmy, kuchnia to miejsce, gdzie spędza się większość czasu, dlatego kolory powinny być żywe i tworzące dobrą aurę. Zbyt ciemna kuchnia potrafi przygnębić, z kolei zbyt jasna może wprowadzać w zakłopotanie i zdenerwowanie. Pory dnia kojarzą się z naturalnymi kolorami, dlatego postaw na odcienie niebieskiego, zielonego i ziemiste. Oczywiście zestawienie black&white stało się nieśmiertelne. Żadne trendy nie będą w stanie wyprzeć tej pary z gry. Najlepiej spisują się barwy monochromatyczne, w tym zakresie możesz dowolnie zaszaleć.

Naturalna kuchnia

Od kilku lat, projektanci kładą mocny nacisk na bycie „eko”, tzn. na naturalność. Imitacja drewna w kuchni stała się klasycznym elementem, ale kuchnia z prawdziwego drewna, to jest to! Łącząc go z modnym marmurem, zyskasz zniewalający efekt. Taka kuchnia pozwoli Ci odetchnąć i poczuć równowagę, stanie się miejscem odpoczynku. Dołącz do kuchni ponadczasową sofę lub fotel i voilà! Całość połącz naturalnymi kolorami, np. beżem, i dodaj kilka mocniejszych elementów, np. zastawę w kolorze żywej zieleni. 

Akcesoria w kuchni

Mamy na myśli nie tylko dzbany, blendery i solniczki. W 2017 roku ważne będą również takie elementy jak uchwyty, kran czy światło. Trendy będą dodatki w stylu ludowym, retro i vintage. Wyobraź sobie nowoczesną, drewnianą kuchnię z dodatkami w kolorze ciemnej zieleni, duże retro lustro oraz ciepłe światło. Dla nas rewelacja! Coraz modniejsze stają się dyspensery do mydła oraz podajniki do ręczników papierowych, ponieważ są bardzo użyteczne. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych oraz wykonane są z różnych materiałów. W kuchni najlepiej sprawdzają się dozowniki ze stali nierdzewnej, które czynią kuchnię bardziej moderną, czyli trendy.

Poznając kuchenne trendy na 2017 rok, śmiało możesz podjąć się remontu lub dokupić kilka elementów, które 'odpicują Twoją kuchnie'. Ma ona być nie tylko miejscem funkcjonalnym, ale przede wszystkim wygodnym
Zapraszamy do poprzedniego artykułu!