Manicure kombinowany, podobnie jak maseczki w płachcie, kremy BB i inne kosmetyki, przywędrowały do nas z Korei. 

manicure kombinowany

Manicure kombinowany nowym trendem?

Manicure kombinowany zakłada większą pielęgnację paznokcia, a nie samo jej pomalowanie. Największą rolę grają tu skórki,  a właściwie ich brak. Manicure polega na dokładnym odsunięciu ich, wycięciu i nawilżeniu. Manicure wykonany w ten sposób polega na malowaniu „pod skórkami”, dzięki czemu nawet po zastosowaniu lakieru hybrydowego odrost pojawi się znacznie później, niż przy technice klasycznej. Ta technika powoduje automatyczne wydłużenie płytki paznokcia, dzięki czemu nawet przy krótkiej długości wydają się dłuższe.

Środki ostrożności

Tego typu manicure nie jest tak prostą sprawą, jak się wydaje. Aby wykonać go prawidłowo zaleca się używanie frezarki, która nie jest bezpiecznym narzędziem w dłoniach niewprawionej osoby. Ponadto skórki przy paznokciach są wyjątkowo wrażliwym miejscem i łatwo je uszkodzić. Frezarka może też spowodować uszkodzenie macierzy paznokcia.

Każdy manicure będzie najlepiej wyglądał wówczas, gdy wykona go profesjonalista. Nie ważne, czy klasyczny, hybrydowy czy żelowy – profesjonalista umiejętnie przygotuje płytkę paznokcia i nie narazi jej na zniszczenia. Kogo my polecamy? Naszym zdecydowanym faworytem jest Salon Piękne Ciało (tu ich strona internetowa – www.salonpieknecialo.pl) z Opola. Polecamy serdecznie!