twarz

Twarz to pierwsze, co wystawiamy „na pokaz”. Dlatego trzeba o nią dbać! Popularne żele do mycia twarzy mają ciężką formułę, ściągają skórę i czynią ją nieprzyjemnie przesuszona. Dlatego powinnaś zrezygnować z używania tego kosmetyku na rzecz innych, dogłębnie oczyszczających, ale czyniących mniejsze szkody. Jakich?

Olejek na twarz

Olejek, nie dość, że doskonale oczyści Twoją skórę, to jeszcze dostarcza jej niezbędnych składników, odbudowujących i odżywiających twarz. Nie martw się, jeżeli masz tłustą cerę – wystarczy odpowiednio dobrać olejek.

Żel do higieny intymnej

Może to dziwne, ale żel o higieny intymnej jest jednym z najdelikatniejszych kosmetyków. Delikatnie oczyści twarz i nie zostawi nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Spróbuj ten z kwasem hialuronowym a na pewno przekonasz się do niego!

Pianka

Jest delikatna, lekka i dobrze się pieni, przez co nie potrzebujesz wody aby rozprowadzić ją na twarzy. Polecamy jednak używać ją rano, ponieważ na pewno nie poradzi sobie ze zmyciem makijażu.

Emulsja do mycia twarzy

Alternatywa dla praktycznie każdego rodzaju skóry. Są łagodne, nie wysuszają skóry, nie obciążają jej i nie powodują podrażnień. Emulsja musi być dokładnie dobrana do skóry.