hair dusting

hair dusting

Jeżeli strasz się zapuścić włosy, każda wizyta u fryzjera na pewno jest dla Ciebie horrorem. Walka z fryzjerem o zachowanie każdego jednego centymetra nawet zniszczonych włosów jest nieprzyjemna, a często też bezowocna. Mówi się, że zdrowe włosy rosną szybciej, ale ciężko nam przyzwyczaić się do nowej długości fryzury. Na szczęście fryzjerzy znają ten problem i obmyślają nowe techniki, które mają pomóc nam w zachowaniu długich włosów. O czym konkretnie mowa?

Hair Dusting – odkurzanie włosów

Jeżeli znów planujesz wizytę u fryzjera aby podciąć swoje nieszczęsne, zniszczone końcówki, wiesz doskonale, jak boli strata każdego centymetra. Na szczęście odwieczna walka serca z rozumem chyba znalazła rozwiązanie! Jeden z amerykańskich fryzjerów i stylistów włosów, Salu Salcedo, znalazł wyjście z tej – jakby nie było – przykrej sytuacji. Jakiś czas temu Salcedo zaprezentował na Instagramie nową technikę podcinania włosów i nazwał ją Hir Dustking – czyli dosłowne odkurzanie włosów. Wiadomo, że najwięcej zniszczonych końcówek znajduje się na końcu włosów, ale są one też obecne na całej ich długości. Technika polega na precyzyjnym przycięciu tych końcówek, tym samym pozbywając się sterczących, pojedynczych włosków, które mogą zniszczyć całą fryzurę. Salu precyzyjnie przycina końcówki kosmyk po kosmyku.

Do zalet techniki można przypisać nie tylko fakt pozbycia się zniszczonych końcówek. Cięcie sprawia, że włosy są wyraźnie wygładzone i mają odświeżony wygląd bez konieczności drastycznego skracania ich długości. Oczywiście w ten sposób można uratować lekko zniszczone włosy  – nie ma co się łudzić, że skrajnie zrujnowane włosy zostaną uratowane za pomocą Hair Dusting.  Technika uratuje włosy osób, które poddają się regularnym wizytom u fryzjera. Salu Salcedo zaznacza, że tę metodę powinno się stosować tylko po odpowiednik przeszkoleniu, aby nie zaszkodzić klientce. Ponadto jest ona bardzo czasochłonna i wymaga zdecydowanie więcej czasu, niż standardowe cięcie.

A Ty? Szukasz swojego idealnego fryzjera? My z czystym sercem możemy polecić każdy salon fryzjerski Akademii Berendowicz & Kublin. Sprawdź, gdzie znajdują się salony i znajdź najbliższy – na pewno nie pożałujesz 🙂 Adresy znajdziesz pod adresem: www.berendowicz-kublin.pl/salony-fryzjerskie-akademii-berendowiczkublin/