skuteczna motywacjaNawiązując do poprzedniej części skutecznej motywacji, dzisiaj przedstawimy kolejne pięć sposobów, które ułatwią Ci osiągnięcie celu. Opracowując temat skutecznej motywacji, zastanawiałyśmy się, czy można podejść do tego tematu z punktu nie tylko psychologa, ale również prawnika. Dlaczego? Radcy prawni nie tylko prawnie pomagają ludziom, to oni motywują nas do odpowiedniego działania.

5 x motywacja = osiągnięcie celu

 1. Wartościuj cele
  Pomyśl, co stanowi dla Ciebie największą wartość w życiu? Spróbuj połączyć to ze swoimi zadaniami. Osiągając zamierzony cel, trzymając się wszystkich zasad, zdobędziesz dodatkowe profity. Jednym z nich może być wymarzona podróż. Pokażę Ci jeden przykład. W pracy zlecono Ci wykonanie projektu w tydzień, wiesz, że będzie on bardzo napięty, ale musisz pogodzić pracę z resztą obowiązków. Pracując po kilka godzin dziennie, osiągniesz cel zamierzony w pracy, dzięki czemu zyskasz gotówkę, którą będziesz mogła przeznaczyć na wycieczkę z ukochaną osobą. Proste? Oczywiście, że tak! Twoi bliscy, mogą być świetnym „punktem zaczepienia” do zmotywowania się. Jednak pamiętaj, aby nie motywować się dla kogoś, ponieważ wszystko, co robisz, robisz dla siebie.
 2. Nastawienie
  Wydawałoby się, że to nic takiego, ale to punkt, którego nie możesz pominąć. Tak samo, jak wcześniej wspomniałyśmy, jeżeli nie masz ochoty lub sił na pracę, to nie podejmuj się jej, tak w tym przypadku, gdy Twoje nastawienie jest negatywne, bądź nie ma go wcale, odpocznij. Negatywne nastawienie może namieszać Ci w planach. Sróbuj chwilę zająć się tym, co lubisz robić najbardziej, a wraz z pozytywnym nastawieniem przyjdzie natchnienie!
 3. Alicja w krainie czarów
  Stań naprzeciwko lustra i wyobraź sobie, co się kryje po drugiej stronie. Tym razem wyobraź sobie siebie, cieszącą się z każdego osiągniętego etapu swojego zadania. Spróbuj poczuć, jaka satysfakcja i emocje będą Ci towarzyszyć. Zastanów się, co myśli Twoje odbicie realizując każdy krok. Z pewnością jedną z myśli będzie „cieszę się, że mam to już za sobą”, mimo wszystko jest to bardzo motywujące. Widząc siebie w takim stanie, momentalnie zmotywujesz się do działania, gdyż będziesz chciała osiągnąć ten sam stan, który osiągnęła druga Ty po przeciwnej stronie lustra.
 4. Muzyk
  Ulubiona muzyka to patent na relaks. Co wtedy czujesz? Wiele dziewczyn, słuchających muzyki, czuje ogromną euforię i rwą się do tańca. Euforia to dobre określenie, ponieważ towarzyszy jej zapał, który będzie napędzał Cię do działania. W tej metodzie tkwi pewien haczyk. Lubimy nie tylko piosenki pełne energii. Kobiety są melancholijne, romantyczne i lubią się zatracać w smutnych piosenka. Chcąc się zmotywować, zrezygnuj z tego typu muzyki, włącz coś, co Cię doładuje, przy czym będziesz mogła śpiewać i tańczyć na cały głos!
 5. Nagroda dla Ciebie
  Każdy osiągnięty etap będzie dla Ciebie małym zwycięstwem, ale osiągając cel, załóż, że czeka Cię nagroda. Realizując każdy krok, pozwól sobie na małą celebrację tego mini sukcesu. Chwila na ulubioną książkę, serial, a może coś słodkiego? To zawsze działa. Ja dzisiaj nagrodzę się szarlotką, ale niestety musi ona poczekać jeszcze kilka godzin, aż zrealizuje dzisiejszy etap na mojej ścieżce ku osiągnięciu celu.

Dzisiejszym artykułem zamykam krótki cykl o skutecznej motywacji. Pamiętaj, że wyznaczanie sobie celów jest bardzo ważne na życiowej ścieżce rozwoju. Ucząc się, realizujemy nasze plany i dążymy do spełnienia, które w życiu jest najważniejsze.

Artykuł powstał przy pomocy specjalistów z kancelarii radcy prawnego Przemysława Malinowskiego (sprawdź tutaj).
Zapraszamy do poprzedniego artykułu.