sen

sen

Uwielbiasz sen? Jesteś śpiochem? Mogłabyś się nie budzić cały dzień? Tak… Każdy z nas lubi sen, ale czasem trzeba się obudzić i być przygotowanym do aktywnego dnia. Tylko jak to zrobić, skoro każdego ranka czujesz się tak, jakbyś nie spała całą noc? Sprawdź nasze metody, a Twoje poranki zmienią się nie do poznania!

Odpowiedni sen

To, w jakim stanie i jak szybko się obudzisz, zależy od tego, jak śpisz i co robisz przed snem. Zacznijmy od wieczornych przyzwyczajeń: na pewno tuż przed snem sprawdzasz swoje media społecznościowe, oglądasz koty w internecie albo telewizję. Krótko mówiąc: obcujesz ze światłem. Tym czasem zaleca się, aby na godzinę przed snem wyeliminować wszelkie światło; dopuszczalne jest czytanie przy delikatnym świetle lampki. Pomieszczenie w którym śpisz powinno być maksymalnie zaciemnione – jeżeli nie masz takiej możliwości, możesz śmiało korzystać z opasek na oczy. Dzięki temu Twój sen będzie spokojniejszy i wyrównany, a Ty obudzisz się wypoczęta, a nie jeszcze bardziej zmęczona. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia pościeli: powinna być pachnąca i czysta. To nas odpręża! Co do poduszki – wypróbuj ortopedyczną, która zapamiętuje kształty. Pokochasz ją już po pierwszej nocy.

A co rano?

Spróbuj ustawić budzik w innym miejscu, niż dotychczas – zgadujemy, że jest to Twoje łóżko 😉 Tym razem sprowokuj konieczność wstania do niego i przejścia całej sypialni. Po tym już nie powinno Ci się chcieć wracać do łóżka. W czasie, gdy gotujesz wodę na kawę bądź herbatę, wypij dużą szklankę wody z cytryną. Pobudzi Cię to, a poza tym już od rana zadbasz o odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. Śniadanie zjedź w ciągu 30 minut od obudzenia się, ale najpierw weź szybki prysznic w letniej bądź delikatnie ciepłej wodzie. Jeżeli to Cię nie obudzi – gratulujemy, jesteś zawodowym śpiochem!