Wiosna rozpoczęła się na dobre i jest to idealny moment na odświeżenie garderoby i nadania jej nowego szyku. Ostatnimi czasy największą popularnością cieszy się szafa w stylu basic lub kapsułowym. Oba style opierają się na klasycznych elementach, które w każdym zestawieniu dadzą nam olśniewającą i praktyczną stylizację. Jeśli masz problem z wyborem tego co na siebie założyć, spróbuj stworzyć uniwersalne zestawy, a już nigdy nie będziesz mieć problemu z wyborem ubrania.

Uniwersalność

Chcąc zmienić swoją szafę w garderobę kapsułową musisz skupić się przede wszystkim na umiejętnym dobieraniu poszczególnych elementów. Dzięki uniwersalności pojedynczej rzeczy będziesz w stanie stworzyć wiele niepowtarzalnych stylizacji. Nasz ulubiony sweter powinien współgrać zarówno ze spódniczką, eleganckimi spodniami i sukienką maxi. Może wydawać się to nudne, ale bazowymi kolorami w kapsułowej garderobie powinny być neutralne odcienie. Tylko wtedy całość będzie spójna i dopełniona. Wybieraj przede wszystkim:

  • beże,
  • butelkową zieleń,
  • bordo,
  • różne odcienie bieli i czerni.

Nie oznacza to, że nie możesz pozwolić sobie na coś w mocnym i wyrazistym kolorze. Pamiętaj, by reszta garderoby współgrała z daną rzeczą i stanowiła bazowy element stylizacji.

Dla kogo?

Czy garderoba kapsułowa jest dla każdego? Jeśli stając przed szafą myślisz, że nie masz co na siebie założyć, poszczególne elementy gryzą się ze sobą i nie masz czasu na kompletowanie stylizacji, to rozwiązanie jest dla ciebie. Odpowiednie ubrania w garderobie potrafią zaoszczędzić czas, pieniądze i przede wszystkim miejsce w szafie. Stwórz uniwersalne i unikatowe stylizacje, a już nigdy nie będziesz musiała marnować pieniędzy na nieprzemyślane zakupy.

Jak skompletować garderobę

Musimy rozpocząć przede wszystkim od uporządkowania szafy. Przejrzyj każdy element przy okazji zadając sobie pytanie, czy jest ci niezbędne i kiedy miałaś to na sobie ostatni raz. Od tej pory, w szafie kapsułowej, nie ma miejsca na rzeczy zakładane raz do roku.

W następnym wpisie podpowiemy jakie elementy tworzą garderobę kapsułową i dlaczego jakość jest lepsza niż ilość.