Każda z nas ma w swojej szafie kilka par jeansów, gdyż doskonale wiemy, że pasują na każdą okazję. Zawsze modne, wygodne, po prostu idealne i niezbędne. Ale czy wiecie, Drogie Panie, jak dobrać idealne jeansy do swojej figury?

Najważniejszą kwestią w doborze jeansów jest odpowiedzenie sobie na pytanie: jaki mam tułów ? – długi, czy krótki?

Osoby o krótkich nogach powinny nosić spodnie z wysokim stanem, by optycznie wydłużyć sylwetkę. Najlepszym rozwiązaniem są jeansy typu dzwon połączone z butami na obcasie, wtedy nogi sprawiają wrażenie długich.

Jeśli chcecie wyszczuplić sylwetkę, musicie posiadać w swojej szafie klasyczne, proste, ciemne jeansy, aby sprytnie zatuszować mankamenty figury.

Konieczny jest prawidłowy dobór rozmiaru spodni. Nie dajcie się oszukać wciskając się w o rozmiar mniejsze elastyczne spodnie, gdyż mogą one zniekształcać figurę.

Co zrobić, jeśli ma się szczupłą talię, a szerokie biodra?

Najlepszym rozwiązaniem są proste jeansy z dużymi kieszeniami na pośladkach. Najlepiej z widocznym szewkiem pośrodku, aby dosłownie podzielić pośladki. Co sprawi, że pupa będzie się wydawała o wiele mniejsza.

Masz chude nogi i nieproporcjonalnie dużą górę?

Koniecznie kupcie jasne, luźne jeansy, najlepiej z przetarciami, co wyrówna proporcje. Jeśli wasz brzuszek jest mocno wystający, to oczywiście ukryjcie go pod podwyższoną talią spodni.

Jeśli masz krzywe nogi, najlepszym rozwiązaniem jest kupienie spodni o szerokich nogawkach lub poszerzanych ku dołowi (czyli dzwonów), a nikt nie zauważy, że coś jest nie tak.