baza_pod_makijaz

Gładka i zdrowo wyglądająca skóra to marzenie wielu osób. Niestety często okazuje się, że sama pielęgnacja to za mało. Aby nadać cerze blasku i odpowiedniego koloru, sięgamy po kosmetyki do makijażu, które na pewien czas pozwalają przykryć niedoskonałości oraz zakamuflować mankamenty.

Baza pod makijaż – krem nawilżający

Makijaż stał się elementem codziennej rutyny wielu osób, bez której nie rozpoczną poranka. Jednak oprócz nałożonego różu na policzkach oraz podkreślonych rzęs, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o pielęgnacji naszej skóry. Tylko dzięki odpowiedniemu nawilżeniu oraz regulacji wydzielanego sebum, makijaż będzie mógł utrzymywać się na naszej skórze cały dzień. Oznacza to, że podstawowym produktem w naszej kosmetyczce powinie być krem do twarz. Jaki? Ten, który zawiera w sobie odpowiednią ilość składników naturalnych i przy okazji stanowi ochronę przez negatywnymi skutkami promieniowania UVA i UVB.

Krem zamiast tradycyjnej bazy pod makijaż

Nasza cera stanowi swoiste płótno dla wszystkich makijaży, które powstają na twarzy. Jej faktura oraz stan ma ogromny wpływ na to jak następnie prezentuje się podkład oraz pozostałe produkty. Z tego też powodu, jeszcze parę lat temu, makijażyści nie wyobrażali sobie nie stosować bazy, która miała za zadanie wyrównać i wygładzić naszą skórę. Efekt ten sprawiał, że makijaż wydawał się dzięki temu bardziej naturalny i świeższy przez cały dzień.

Niestety bazy te ubogie są w składniki pielęgnacyjne. W ich składzie znajdują się syntetyczne mieszanki silikonowe, które negatywnie wpływają na wrażliwą i delikatną cerę. Jeśli zależy nam na zdrowej i zadbanej skórze twarzy, powinniśmy stosować kremy z dobrym składem. Dzięki temu przez cały dzień będziemy mogli odżywiać i nawilżać cerę.

Nawilżający krem pod makijaż

Krem, który wybierzemy do swojej codziennej pielęgnacji będzie stanowił podstawę każdego makijażu. Wybierając ten produkt należy zwrócić uwagę na potrzeby skóry. Podstawowym działaniem takiego kremu powinno być nawilżenie oraz odżywienie, niezależnie od tego czy mamy do czynienia ze skórą suchą, wrażliwą lub problematyczną ze skłonnościami do przetłuszczania się.

Jeśli chcesz cieszyć się zdrową i promienną skórą, musisz pamiętać, że pielęgnacja to główna zaleta pięknego makijażu.