Podobno, gdy zaczniesz nie możesz przestać. I coś w tym musi być, ponieważ nie wiele osób kończy swoją przygodę z tatuażami jedynie na jednej grafice. Pierwsza wizyta w studiu z pewnością będzie dla Ciebie sporym przeżyciem, dlatego tak ważne jest wybranie idealnego miejsca, które spełni Twoje oczekiwania. Kiedy wzór jest wybrany, a Ty jesteś przekonany o miejscu na swoim ciele, w którym chcesz by się znalazł pora dowiedzieć się czegoś więcej na tema samych tatuaży jak i tatuażystów.

Pierwsza wizyta w studio tatuażu

Wykonanie tatuażu powinno odbyć się pod okiem profesjonalisty w odpowiednich warunkach. Podczas wyboru odpowiedniej osoby zwróćmy również uwagę na to, czy znaleźliśmy wspólny język z tatuażystą. Pamiętaj, że każdy z grafików posiada własną kreskę oraz ulubiony styl, który charakteryzuje jego prace. Jego poczucie estetyki będzie miało ogromny wpływ na to jaki będzie efekt końcowy pracy.

Sam wybór wzoru i odpowiedniej osoby to nie wszystko. Pamiętaj, że wykonanie tatuażu nie należy do najprzyjemniejszych doznań, więc nie staraj się na siłę przygotować swojej skóry do spotkania z igłami i tuszem. Stosowanie wszelkiego rodzaju maści przeciwbólowych może spowodować, że tusz się nie przyjmie, a tatuażysta będzie mieć utrudnione zadanie. Jeśli nie chcesz by odmówiono Ci wykonania usługi, zrezygnuj z ingerowania w swoje ciało. Oprócz tego zrezygnuj z opalania się, spożywania alkoholu oraz przyjmowania leków, które rozrzedzają krew.

Pierwszy tatuaż

Pewnie nie raz słyszałeś, że tatuaż jest na całe życie i lepiej dwa razy przemyśleć to jaki wzór się znajdzie na ciele. I jest to prawda, w którą nie każdy z nas chce wierzyć, ponieważ traktują to jako chwilową zachciankę.

Niezależnie od tego, czy ma to być sporych rozmiarów grafika, czy malutki napis pamiętaj, by mieć jasno określony efekt końcowy. Zwróć uwagę na kształt, wielkość, font, styl w jakim ma być wykonany tatuaż oraz kolor czy uzupełnienie. W przypadku projektowania grafiki przez tatuażystę poproś go o przesłanie projektu na kilka dni przed planowanym zabiegiem. Jeśli okaże się, że projekt nie do końca Ci odpowiada, tatuator będzie mieć czas na zmianę projektu.

Profesjonalny tatuator przed rozpoczęciem pracy powinien wydrukować wzór w kilku rozmiarach i przykleić go na różne części ciała tak byś mógł zdecydować o jego finalnym położeniu. Pozwoli to też na wprowadzenie niewielkich poprawek do projektu.

Umawianie się na wizytę

Niestety z wizytą u tatuator jak z wizytą u lekarza. Jeśli jest dobrym i rozpowszechnionym salonem tatuażu, na zabieg będziesz musiał zaczekać około kilka miesięcy. Jeśli planujesz wykonanie tatuażu w ważnej dla Ciebie dacie, postaraj się umówić dużo wcześniej, by okazja nie przepadła.

No dobrze, skoro kwestię samego doboru wzoru, jego umiejscowienia oraz wyboru odpowiedniego tatuatora mamy za sobą, warto poruszyć temat jakim jest ból.

Bez wątpienia to on sprawia, że większość osób najzwyczajniej w świecie rezygnuje z wykonania nawet najmniejszego tatuażu. Owiane cierpieniem i łzami wykonywanie tatuażu jest z jednej strony fikcją, a z drugiej prawdą. Dlaczego? Ponieważ wszystko zależy od tego w jakim miejscu chcemy mieć tatuaż i jakiej będzie on wielkości. Miejsca z większą ilością tłuszczyku i mniej unerwione lepiej znoszą nakłuwanie igłami niż te na kości.

To samo tyczy się czasu, który musimy poświęcić na wykonanie tatuażu. Przy niewielkich i prostych tatuażach czasami potrzeba zaledwie 40 minut, by małe dzieło sztuki zdobiło nasze ciało.

Leczenie i zabezpieczanie świeżego tatuażu

Świeży tatuaż musi być zabezpieczony przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Tatuażyści najczęściej decydują się na specjalną folię, którą owijają miejsce, gdzie powstał tatuaż. Najczęściej musimy ją nosić od kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, by nie zamoczyć tego miejsca. Co ważne, jeśli pod folią pojawi się krew lub płyn – nie przejmuj się. Jest to normalny proces gojenia. Gorzej jeśli z tego miejsca zacznie się sączyć ropa lub powstanie rana. Wtedy należy jak najszybciej skonsultować się z tatuażystą i umówić wizytę u dermatologa. Podczas zdejmowania foli miejsce pod nią przemywaj delikatnie letnią wodą.

Sam proces gojenia może trochę trwać. Wszystko to uzależnione jest od wielkości oraz ilości wykorzystanego tuszu. Do zabezpieczenia tatuażu stosuj specjalną maść, dzięki której wszystko będzie się ładnie goić.