Amerykańska aktorka szerszej publiczności dała się poznać jako Serena van der Woodsen w serialu dla nastolatek „Plotkara”. Perypetie rozpieszczonej młodzieży z Upper East Side w Nowym Jorku mogliśmy śledzi od 2007 roku do 2012. Mimo tego, że od tamtej pory zagrała jeszcze w kilku filmach, to właśnie ta rola sprawiła, że stała się ulubienicą całej branży modowej. Czym charakteryzuje się styl Blake i czy ma w sobie więcej z Sereny niż można przypuszczać?

Plotkara

Od pierwsze odcinak serial wzbudzał wiele kontrowersji, ponieważ pokazywał życie bogatych nastolatków o nielimitowanym koncie bankowym, którzy mają dostęp do alkoholu narkotyków oraz najnowszych kolekcji znanych projektantów. Główne bohaterki – Blair i Serena stały się przez kilka lat ikonami mody, na których do teraz wzoruje się wiele młodych dziewcząt. Mimo tego, że serial już dawno zszedł z anteny, piękna Blake nadal uznawana jest za ikonę mody. Bardzo często w swoich codziennych stylizacjach kieruje się style Sereny, która kochała odsłaniać zgrabne nogi ubrane w modne obcasy.

Jej styl przede wszystkim cechuje się błyszczącymi dodatkami, a czasami nawet i całą kreacją. Błyszczące sukienki i duże kolczyki to jej znak rozpoznawczy. Blake ma ponad 178 cm dlatego niemal każda kreacja prezentuje się na niej nieziemsko. Obcisłe kroje i krótkie spódniczki idealnie podkreślają jej kobiecą figurę.

Ikona stylu

Styl Blake można określi jako połączenie eklektycznej elegancji. Na zdjęciach jej stylizacji można zauważyć zamiłowanie do dużych kapeluszy i kolorów ziemi. Oprócz tego widziana jest w zwiewnych materiałach, które potrafi łączyć z ciężkimi butami lub ozdobną torebką.

Jeśli szukasz osoby, którą mogłabyś się inspirować, warto prześledzić jak na przestrzeni lat zmieniał się styl gwiazd i jakim wyznacznikom została wierna.