Wypadanie włosów może przysporzyć wiele kompleksów zarówno kobietom, jak i mężczyznom. O ile u tych drugich wypadanie ma podłoże genetyczne i hormonalne o tyle u kobiet jest oznaką zaburzeń hormonalnych lub nieodpowiedniej pielęgnacji. Dlatego ważne jest, aby szybko zareagować. kiedy włosy zaczną wypadać.

Co na wypadanie włosów?

Przede wszystkim wypadanie włosów jest naturalne, i każdy traci ich kilkadziesiąt każdego dnia. Jeśli jednak zaczyna przybierać na sile – ich liczba na szczotce czy poduszce jest wyższa – trzeba znaleźć przyczynę problemu. Kosmetyki do włosów wypadających mogą zamaskować problem lub go zniwelować w zależności od przyczyny. Jednak dopiero wizyta u dermatologa pozwoli określić przyczyny.

Czasem konieczne będzie zbadanie poziomu hormonów, a czasem wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji. Przy szybkiej reakcji powinno udać się zapobiec intensywnemu wypadaniu włosów. Nie dotyczy to jednak kobiet po ciąży, niestety w okresie ciążowym i połogu włosy nie wypadają, dlatego gdy hormony zaczynają się stabilizować na normalnym poziomie włosy muszą wypaść.

Warto jednak zastosować kosmetyki do włosów wypadających, które wspomogą cebulki do wyrastania nowych włosów. Odpowiednie olejki, wcierki czy maski na skórę głowy pozwolą na szybsze wyrastanie nowych włosów z mieszków – dzięki temu uniknie się nieestetycznych problemów.