O tym, że opalanie w ciąży nie jest wskazane, wie niemal każdy, jednak nie oznacza wcale rezygnacji ze stosowania kosmetyków przeciwsłonecznych od odpowiednio wysokim filtrem. Jeśli nie chcesz nabawić się przebarwień i zadbać o niezwykle wrażliwą skórę w trakcie ciąży, zaopatrz się w kosmetyk o wysokim SPF.

Jaki SPF do opalania dla kobiety w ciąży

Kobiety w ciąży powinny szczególnie uważać na negatywny wpływ promieni słonecznych, dlatego podczas poszukiwań idealnych kosmetyków dla siebie zwróć uwagę na wysoki filtr. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim ma on chronić przed pojawieniem się ewentualnych przebarwień oraz pajączków powstających pod wpływem promieniowania UVB. W trakcie ciąży bardzo łatwo o pojawienie się znamion barwnikowych, wywołanych przez zmiany hormonalne.

Jaki filtr do opalania dla kobiety w ciąży

Panie w ciąży przede wszystkim powinny skupić się na produktach z filtrem mineralnym, który dzięki swoim właściwościom odbija od skóry promienie UV. Ten typ filtra jest delikatny, ponieważ nie wnika w głębsze warstwy skóry, a zatem nie powoduje podrażnień. Jeśli zauważyłaś, że Twoja skóra w ciąży stała się bardziej wrażliwa, uważaj przy zakupie kosmetyków do pielęgnacji swojego ciała. W przypadku, gdy nasza skóra toleruje niemal wszystkie kosmetyki, możemy pokusić się o stosowanie filtrów chemicznych i fizycznych. Oba rodzaje uzupełniają się przez co zapewniają skórze lepszą ochronę.

Niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży, czy nie – powinnaś pamiętać, że im większy filtr, tym lepsza ochrona skóry. Nie zapomnij o promieniach UVA, które są równie szkodliwe co UVB.

Filtry stosowane w kosmetykach powinny mieć conajmniej SPF 30, jednak najlepszą ochronę zapewnią kosmetyki z SPF 50 i SPF 50+. Oprócz kremów do opalania możesz zastanowić się nad ochronną mgiełką, która będzie wodoodporna, która utrzyma się na skórze nawet po wyjściu z wody.

Stosuj kosmetyki z filtrem na oczyszczoną skórę twarzy, pozbawioną makijażu czy kosmetyków z alkoholem w składzie. Może to spowodować ryzyko powstawania przebarwień oraz podrażnień.