warkocze 2017

„Kwiecień plecień poprzeplata…” – tym razem nie w pogodzie a we włosach!

Czy wyobrażacie sobie wiosnę bez warkoczy na głowie? My nie i bardzo się cieszymy, że ten modny trend powraca. Plecionki, warkocze, francuzy. Widzimy je na wybiegach i na okładkach, więc chyba warto trochę popleść na własnych głowach. Przedstawiamy trzy warkoczowe trendy tego sezonu!

Asymetryczny warkocz

asymetryczny warkocz

fot. pinterest.com

Taki warkocz sprawdzi się na wielu uroczystościach. To doskonała fryzura na ślub, komunię, ale również na wieczorna randkę!. Asymetryczny warkocz możesz stworzyć z warkocza dobieranego. Jeśli potrafisz zrobić francuza, to bez problemu poradzisz sobie z tym warkoczem. Zrobisz go w kilku krokach:

  1. Rozczesz włosy i zrób przedziałek z boku głowy
  2. Pasmo włosów z boku głowy podziel na 3 mniejsze i rozpocznij zaplatanie warkocza – tak jakbyś zaplatała tradycyjnego warkocza.
  3. Za każdym razem do pasma górnego dobierz niewielką partię włosów, a do pasma dolnego dobierz niewielką ilość włosów, aż dobierzesz wszystkie włosy.
  4. Zapleć tradycyjnego warkocza i zawiąż go na końcu gumką.

To proste, choć wymaga trochę wprawy. Więc ćwicz i noś warkocze na co dzień!

Kilka małych warkoczyków

warkoczyki

fot. pinterest.com

To fryzura, która trochę nawiązuje do lat 90. i bardzo popularnych wtedy warkoczyków. Jednak nie będziemy ich pleść na całej głowie. Wystarczy kilka, a Twoja fryzura nabierze nowego charakteru! Rozczesz włosy i z każdej strony głowy, tuż przy skroniach wybierz kilka pasemek włosów. Zapleć dwa cienkie warkocze. Gotowe! Uwaga – ta fryzura jest bardzo boho!

Włosy a’la Heidi

warkocz wianek

fot. pinterest.com

Warkocz, który nosiła filmowa Heidi, czyli włosy splecione w wianek, to bardzo urocza i dziewczęca fryzura. Będzie pasować nie tylko do zwiewnych, wiosennych stylizacji. Śmiało możesz go też połączyć z bardziej mroczną stylizacją! Bez problemu i szybko wykonasz go sama sama. Zapleć dwa warkocze. Jeden owiń nad czołem a drugi z tyłu głowy i podepnij wsuwkami. Całość spryskaj lakierem. Voilà.