Gładkie i wypielęgnowane dłonie są wizytówką zadbanej kobiety. Skóra dłoni zaczyna się starzeć stosunkowo szybko, bowiem już w wieku 30 lat, jednak o dłonie warto zacząć dbać już dużo wcześniej. Dzisiaj przedstawimy kilka sprawdzonych, naturalnych metod, które skutecznie zapobiegną starzeniu się skóry. Należy pamiętać, że bardzo ważna jest systematyczność, ponieważ bez niej rezultaty będą tylko chwilowe.

Pielęgnację rozpocznij od pellingu, aby usunąć przesuszony naskórek. Oczywiście najlepiej sprawdzą się pellingi przeznaczone tylko do skóry dłoni, ale można również zastosować pelling zrobiony samemu. Przepis jest banalnie prosty: wystarczy wymieszać dwie łyżki cukru z jedną łyżką oliwy. Taką mieszankę nałóż na umyte i wilgotne dłonie, pocieraj je wykonując okrężne ruchy. Pamiętaj, by pelling wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu, wykonywany częściej może podrażnić wrażliwą skórę dłoni.

Masz jeszcze oliwę? To świetnie! Dzięki niej stworzysz także maseczkę. Zmieszaj trzy łyżki ciepłej oliwy z jednym żółtkiem. Gotową papką posmaruj dłonie, owiń w folię i ręcznik. Zmyj po 20 minutach.

Na łamliwe paznokcie świetnie sprawdzi się maseczka z witaminą C! Wystarczy kilka kropli witaminy C i E, łyżeczka miodu, łyżeczka oliwy i żółtko. Mieszankę nałóż na paznokcie i całe dłonie, zmyj po kilku minutach.

Na koniec hit- okład z ziemniaków.

Ugotuj 2 ziemniaki, następnie ugnieć je widelcem, wymieszaj z 2-3 łyżkami ciepłego mleka i jednym żółtkiem. Gęstą papkę nałóż na dłonie i owiń folią. Zmyj po 15 minutach. Ziemniaki dostarczą Twoim dłoniom białka, skrobi oraz enzymów działających odżywczo i wygładzająco.

Gwarantuję, że po dostarczeniu takiej dawki witamin i enzymów nasze dłonie będą piękne i gładkie, a my zrelaksowane. Na sam koniec warto posmarować je kremem ochronnym. Pamiętajmy, że najlepiej sprawdza się krem dostosowany do panującej w danym momencie pory roku.