kosmetyki

Niezależnie od tego jaki typ skóry posiadamy, nie możemy zapomnieć o jej codziennym nawilżaniu. Obecnie na rynku jest wiele kosmetyków oferujących odżywienie i nawilżenie naszej cery, jednak jak znaleźć ten odpowiedni i na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Tego dowiesz się z dzisiejszego wpis.

Przesuszona skóra twarzy

Jeśli kiedykolwiek słyszałeś o tym, że cer tłustych, mieszanych oraz trądzikowych nie powinno się nawilżać, to z pewnością też wiesz, że jest to najgorsza rada jaką można dać komukolwiek. Skóra odwodniona, a do tego przesuszona z naruszoną barierą hydrolipidową jest idealnym środowiskiem do rozwijania się drobnoustrojów mających negatywny wpływ na stan naszej cery.

Wraz z upływem lat zmienia się stan naszej skóry. Traci ona swoją elastyczność oraz zmniejsza się poziom jej nawilżenia. W dodatku staje się cieńsza i mniej jędrna niż wcześniej. Pamiętaj, że na skórze odwodnionej dużo szybciej widać pierwsze zmarszczki. Oprócz tego jest ona ziemista, szara i pozbawiona młodzieńczego blasku przez co wygląda na zmęczoną.

Zatem jakich substancji nawilżających należy szukać w kosmetykach?

  1. Ceramidy – naturalny element składowy naszej skóry, którego braki powodują szorstkość i odwodnienie cery. Kosmetyki bogate w ceramidy uzupełniają braki naskórka, wzmacniają barierę ochronną skóry oraz wspomagają odżywienie i nawilżenie jej. Jeśli posiadasz cerę suchą i odwodnioną, koniecznie zaopatrz się w produkt właśnie z tą substancją.
  2. Propanediol – nowoczesny składnik o działaniu silnie nawilżającym oraz wspomagający przenikanie innych składników aktywnych.
  3. Nutripepyd – peptyd wpływający na spowolnienie powstawania zmarszczek. Jego głównym zadaniem jest odżywienie oraz rewitalizacja cery zmęczonej, suchej i odwodnionej.
  4. Skwalan – jego zadaniem jest nawilżenie oraz powstrzymanie nadmiernej utraty wody z naskórka. Ma działanie regeneracyjne oraz natłuszczające. Sprawdzi się w przypadku cery mieszanej.
  5. Kwas hialuronowy – najpopularniejszy składnik nawilżający, który może działać zbawiennie na naszą cerę na kilku jej poziomach.

Istnieje wiele substancji, które pozytywnie wpływają na stan naszej cery. Ważne byśmy spośród wielu dostępnych kosmetyków wybrali te najlepiej odpowiadające potrzebom naszej skóry.