8-8-1423752-1

Gęste, długie i efektowne rzęsy, to marzenie wielu kobiet. Niestety tylko niektóre z nas zostały obdarzone przez naturę bujnym wachlarzem ciemnych rzęs. Istnieje jednak kilka sposób, aby nadać rzęsom scenicznego wyglądu. Jednym z nich jest przedłużanie rzęs w salonie kosmetycznym. Wybór metody przedłużania jest sprawą bardzo indywidualną. Profesjonalna kosmetyczka przeprowadzi analizę rzęs oraz zaproponuje Ci przedłużenie, które będzie idealnie pasować do Twojego oka. Końcowy efekt będzie nietylko naturalny, ale również zniewalający. Przy wyborze salonu należy być jednak ostrożnym. Warto przeprowadzić wywiad środowiskowy oraz zapoznać się z galerią realizacji prac wybranej kosmetyczki. Kobiety zwykle decydują się na sprawdzone salony kosmetyczne polecane przez koleżanki, dlatego droga pantoflowa to dobra pomoc przy wyborze kosmetyczki.

Metoda 1:1

Metoda ta jest wybierana przez Panie, które chcą delikatnie podkreślić oko, unikając codziennego tuszowania. Zabieg ten polega na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do swojej naturalnej. Do zbyt krótkich kępek rzęs nie dokleja się włókna, gdyż dajemy im czas na dojrzenie, dzięki czemu przy następnym zabiegu będziemy mogły uzupełnić te kępki włóknami. Wówczas nasze rzęsy będą gęstsze. Rzęsy wykonane są z jedwabiu oraz włókna syntetycznego, co daje bardzo naturalny efekt. Dzięki temu rzęsy są elastyczne i dopasowują się do oka. Zapobiega to efektowi wielkich, sklejonych, plastikowych rzęs. Stosując tę metodę, w miejscu gdzie wypadnie naturalna rzęsa, wypada również ta doklejona, co powoduje powstanie tzw. „dziur”, które można zapełnić jedynie dopełnieniem rzęs. Przy metodzie 1:1 zaleca się, aby uzupełniać rzęsy w salonie kosmetycznym co dwa tygodnie. Taki zabieg trwa do 1,5 do 3 godzin. Czas zależy od gęstości rzęs Klientki.

Metoda 3d – 4d i więcej 

Efekty tej metody są znacznie efektywniejsze. Panie przedłużające rzęsy tą metodą czarują jednym rzuconym spojrzeniem. Kosmetyczka w salonie doradzi jaką ilość tej metody najlepiej wybrać. Najdelikatniejszy efekt uzyska się zakładając rzęsy 3d-4d. Jest ich zdecydowanie więcej niż przy metodzie 1:1, ponieważ do jednej rzęsy doklejane są 3 lub 4 włókna. Dzięki temu, w miejscu, w którym wypadnie Twoja naturalna rzęsa, nie powstaje „dziura”, ponieważ włókna na rzęsie obok rozłożą się, co zamaskuje powstały defekt. Stosując tę metodę wizyta w salonie kosmetycznym wskazana jest raz na 3-4 tygodnie. Kosmetyczki mogą uzyskać sceniczny efekt używając tej metody poprzez zastosowanie włókien metodą np. 7d-8d. Efekt jest o wiele mocniejszy, ale dzięki delikatności włókien nie czuje się ich na oku, przez co Panie noszące te rzęsy bardzo je chwalą, ponieważ efekt jest zniewalający. Tak jak w przypadku metody 1:1 czas tego zabiegu zależny jest od gęstości rzęs Klientki. Im gęściejsze oko tym przedłużanie będzie trwało dłużej.

Jak wcześniej wspomniałam, warto pamiętać, iż wybierając salon kosmetyczny należy być ostrożnym. Ważne jest, aby zabieg został wykonany bardzo dokładnie i w higienicznych warunkach. W renomowanych salonach kosmetycznych kosmetyczki stosują profejsonalne preparaty i wysokiej jakości włókna. Certyfikaty oraz świadectwa na ścianach w salonie mogą świadczyć o profesjonalizmie kosmetyczki. Decydując się na zabieg u koleżanki, która się uczy i szuka chętnych Pań na darmowy zabieg, trzeba być świadomym, że taki interes może zaszkodzić naszym rzęsom, a także oczom.

Tekst powstał przy pomocy Pań z Salonu Piękne Ciało.