make-up

make-up

Czasem masz wrażenie, że nie ważne, ile czasu spędzisz przed lustrem nakładając make-up, efekt i tak nie będzie w pełni satysfakcjonujący? Spokojnie, my też tak mamy. Na szczęście znamy na to parę sztuczek! Zapraszamy do lektury.

Make-up perfekcyjny

  1. Masz problem z osypującym się cieniem do oczu? Jeżeli do szału doprowadza Cię poprawianie makijażu ze względu na to, że Twój cień znowu się osypał, nakładaj go w pierwszej kolejności! Najpierw zrób make-up oczu, aby później nie mieć problemów z oczyszczeniem skory na policzkach i pod oczami.
  2. Wizualnie otworzysz oczy rozcierając cień ku górze, zamiast na boki.
  3. Aby na rzęsach nie zostały nieestetyczne gródki, maluj rzęsy ruchem zygzakowatym. Na koniec przeczesz rzęsy czysta szczoteczką.
  4. Twoje brwi będą wyglądały bardziej naturalnie, jeżeli po nałożeniu cienia lub pudru przeczeszesz je taką samą szczoteczką, jakiej używasz do rzęs – tylko czystą!
  5. Przed nałożeniem kredki do oczu, brwi lub ust, naostrz ją. Następnie stęp jej końcówkę poprzez narysowanie linii na ręce. Uzyskasz dzięki temu miękką, naturalną linię.

Pamiętaj, że chociaż najpiękniejsza kobieta potrzebuje oprawy, nie można przesadzić w drugą stronę. Lepiej nałożyć lżejszy make-up, niż wyglądać nienaturalnie!