pomadka

Znany i stały schemat: malujesz się swoją ulubioną pomadką, wychodzisz z domu, wbiegasz do pracy a po pomadce ani śladu, jakby nigdy jej tam nie było? Spokojnie, nie denerwuj się. Jest na to sposób!

Trwała pomadka krok po kroku

Krok 1. 

Każdy trwały makijaż powinna poprzedzać odpowiednia pielęgnacja. Pomadka będzie lepiej wyglądała na ustach, które są gładkie i nawilżone! Aby usta były gładkie, zastosuj peeling. Nie ma znaczenia, czy będzie to peeling gotowy czy zrobiony w domu. W tym celu możesz użyć miodu i cukru. Możesz też nałożyć na usta wazelinę i delikatnie zetrzeć martwy naskórek za pomocą szczoteczki do zębów. Zbierz nadmiar wazeliny i posmaruj usta ochronnym balsamem już bez jej zawartości. Poczekaj aż się wchłonie, ponieważ usta muszą być suche, zanim przystąpisz do następnego kroku.

 

Krok 2.

W skórę na ustach wklep korektor bądź podkład. W drogeriach znajdziesz też preparaty przeznaczone do wyrównania koloru ust i skóry. Kosmetyk wklep za pomocą palca, ponieważ pod wpływem ciepła uzyskasz większą przyczepność.

Krok 3.

Aby jeszcze bardziej utrwalić kosmetyk, przypudruj go. Aby aplikacja była precyzyjna, użyj mniejszego pędzla.

Krok 4.

Za pomocą konturówki w tym samym bądź zbliżonym kolorze, zaznacz kontur ust i wypełnij nią całe usta. Dzięki temu, że produkt jest suchy i matowy, dłużej pozostanie na skórze.

Krok 5.

Delikatnie się uśmiechnij i pomaluj usta swoją ulubioną pomadką. Uśmiech sprawi, że produkt wypełni dokładnie każde miejsce. Jeżeli odcień pomadki jest bardzo intensywny, użyj pędzelka.

Krok 6.

Aby pozbyć się nadmiaru produktu, odciśnij usta na chusteczce.

Krok 7.

Aby pogłębić kolor, nałóż drugą, cienką warstwę pomadki.