triki na poprawe wygladu cery

triki na piekna cere

Sprawdź nasze triki na piękną cerę! Stosuj się do nich i ciesz zdrową i świetlistą skórą.

Pij dużo wody

Nasz organizm składa się w większości procent z wody. Jest to też podstawowy składnik naszej diety oraz ważny element, który sprawia, że nasz organizm funkcjonuje prawidłowo. Picie 8 szklanek wody dziennie pomaga usunąć z organizmu toksyny, które niekorzystnie wpływają na wygląd cery.

Myj twarz

To bardzo ważne, aby myć twarz przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Najgorszym błędem jest pozostawiać niezmyty makijaż na noc. Skutkiem tego będą zatkane pory, które sprawiają, że pojawią się niechciane wypryski. Najlepiej jak będziesz przemywać twarz zimną wodą, ponieważ poprawia ona krążenie krwi. Nie osuszaj twarzy ręcznikiem, którym wycierasz całe ciało, bo przenosisz przeróżne bakterie na twarz.

Zgarnij włosy z twarzy

Po kilku godzinach włosy się przetłuszczają, pojawia się na nich kurz, czasem łupież. Wszystkie te czynniki niekorzystnie będą wpływały na skórę Twojej twarzy. Staraj się zaczesywać włosy do góry, a te po bokach najlepiej zakładaj za uszy.

Zabiegi kosmetyczne stosuj rzadko

Do kosmetyczni wybieraj się maksymalnie raz na dwa miesiące. Nie wpadaj w pułapkę nałogu przeprowadzania zabiegów na twarz i ciągłego oczyszczania twarzy. Ponieważ zbyt częste zabiegi powodują zakłócenie naturalnej równowagi skóry.

Nawilżaj cerę na noc

Stosuj zarówno krem na dzień, jak i na noc. Nałożenie odpowiedniego kremu na noc jest bardzo ważne, ponieważ w czasie snu skóra szybciej się regeneruje i tym samym wchłanianie kremu jest lepsze.

Stosuj naturalne kosmetyki

Jeśli nie masz zaufania do zabiegów przeprowadzanych w salonach kosmetycznych. Zaglądnij do lodówki. Maseczka z gęstej śmietany świetnie nawilży skórę i rozjaśni przebarwienia, możesz również przemyć sobie twarz wacikiem namoczonym w mleku, co natychmiast pozwoli odświeżyć Twoją skórę.

Więcej o domowych kosmetykach przeczytasz tutaj.

Wysypiaj się

Najprostszym z wszystkich zabiegów kosmetycznych i zarówno jednym z najskuteczniejszych jest sen. Jeżeli Twój sen nie trwa 7-8 godzin dziennie nie dziw się, że skóra jest pomarszczona i matowa, a wokół oczu pojawiają się obrzęki i ciemne obwódki.

 

Be amazing!