salon fryzjerski Katowice

Kobiety dbające o swoje włosy często szukają dobrego zakładu fryzjerskiego kierując się opiniami znajomych czy zamieszczanymi w internecie. Jednak jeśli ma się duże wymagania i wie się, czego chce się od takiego miejsca, warto kierować się także ważnym kryterium, jakim jest szeroka pula zabiegów. Co powinien być w stanie zaproponować swym klientkom dobry salon fryzjerski?

Pełna pula podstawowych zabiegów – strzyżenie i farbowanie

Są to najczęstsze zabiegi wykonywane w salonach fryzjerskich, ale ich warianty nader często są ograniczone. Kiedy ma się spore wymagania, warto upewnić się, czy salon oferuje nie tylko tradycyjne strzyżenie, ale też cięcie nożyczkami na gorąco czy podcinanie włosów za pomocą maszynki, co jest sposobem na zachowanie zdrowia końcówek. Jeśli chodzi o koloryzację włosów, fryzjerzy powinni być w stanie nie tylko wykonać najmodniejsze zabiegi z tej dziedziny, ale też na przykład farbować metodą Olaplex. Doskonałym wyborem będzie też miejsce, w którym korzysta się z wysokiej jakości profesjonalnych farb, oferujących nie tylko koloryzację, ale też odżywienie włosów – jak to ma miejsce na przykład w salonie fryzjerskim w Katowicach (https://www.berendowicz-kublin.pl/salon-fryzjerski-katowice/).

Dodatkowe zabiegi

Salon powinien być też otwarty na potrzeby klientek, które chcą w specjalistyczny sposób zadbać o swoje włosy. Ozonoterapia, botox na włosy, nakładanie ceramidów, keratynowe prostowanie czy zabiegi nabłyszczania to propozycje, które zainteresować mogą wiele kobiet. Ich wykonywanie podnosi też prestiż salonów.

Silnie odżywcze zabiegi

Wiele zabiegów oferowanych przez salony fryzjerskie wpływa negatywnie na kondycję włosów, dlatego przeciwwagą dla nich muszą być zabiegi regeneracyjne, które wykona się na przykład po trwałej bądź zaproponuje ich sesje klientkom o mocno zniszczonych włosach. Nie może to być tylko sauna, do której kieruje się klientki po nałożeniu na ich włosy zwykłej maski ze sklepu. Potrzebne są rytuały pielęgnacyjne i głęboko odżywcze, na przykład rekonstrukcje z użyciem wysoko wyspecjalizowanych produktów renomowanych profesjonalnych marek. Fryzjerzy muszą też umieć dobrze dobrać je do typów i potrzeb włosów klientek.