cera wrażliwa

Z pewnością jako posiadaczka skóry wrażliwej, dobrze wiesz, że nawet niewielkie zmiany w codziennej pielęgnacji, mają ogromny wpływ na stan Twojej cery. Z tego też powodu dobór kosmetyków oraz sposób ich stosowania jest niezwykle ważny, jeśli nie chcesz borykać się z dodatkowymi podrażnieniami lub niechcianymi stanami zapalnymi. Jak pielęgnować skórę wrażliwą? Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas jej oczyszczania? O tym przeczytasz poniżej!

Skóra wrażliwa – co wyróżnia ją na tle pozostałych typów

Bez dwóch zdań wrażliwa cera jest jedną z najbardziej wymagających. Wynika to z jej skłonności do podrażnień i nadmiernego reagowania na czynniki zewnętrzne. Jej specyfika sprawia, że ciężko określić jaki czynnik spowoduje niechcianą reakcję.

Skóra wrażliwa jest podatna na podrażnienia mogące wystąpić na skutek zmiany temperatury, mrozu, silnego wiatru lub w wyniku kontaktu z suchym powietrzem pochodzącym z klimatyzacji. Na jej stan ma wpływ również pocieranie i dotykanie oraz inne czynniki fizyczne.

Patrząc pod względem wizualnym na cerę wrażliwą, możemy przede wszystkim dostrzec, że jest ona zaczerwieniona. Nie zapominajmy, że każdy typ skóry – suchy, mieszany lub tłusty, równocześnie może być cerą wrażliwą. Co ważne – skóra wrażliwa to również zmiany wewnętrzne, do których zaliczyć możemy: pieczenie, swędzenie oraz uczucie napięcia.

Codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej – o tym nie zapomnij

Pielęgnacja cery wrażliwej wymaga przede wszystkim uważności i czasu, ponieważ zwrócenie szczególnej uwagi na wszystkie czynniki powodujące podrażnienia i ich wykluczenie, zdecydowanie poprawi jej stan. Jednak w tym wszystkim należy zachować umiar, ponieważ zbyt mocna pielęgnacja może doprowadzić do dodatkowych skutków ubocznych.

Za kluczowy element pielęgnacji uważa się oczyszczanie. Powinno ono być wykonywane za pomocą kosmetyków dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Znaleźć je można na stronie sklepu eeny meeny. Ich produkty powstały z myślą o nawet najbardziej wymagającej i wrażliwej cerze. Substancje użyte w składach kosmetyków są hipoalergiczne i nie posiadają substancji zapachowych.

Do oczyszczania najlepiej stosować delikatny żel łagodnie oczyszczający oraz balsam do demakijażu.

Jak prawidłowo oczyścić skórę wrażliwą

Wszystkie osoby posiadające skórę wrażliwą powinny zwrócić uwagę nie tylko na stosowane kosmetyki, ale również na pozostałe kroki związane z oczyszczaniem, takie jak osuszanie skóry oraz złuszczanie naskórka.

Każdy z etapów pielęgnacji powinien być przeprowadzony w sposób delikatny i łagodny.