Jak optycznie powiększyć kawalerkę lub małe mieszkanie? Jak nadać mu świeżości i ładu? Co zrobić by pomieścić wszystkie swoje rzeczy na małej przestrzeni?
Mamy dla was kilka trików, które powinny się sprawdzić dla osób zmagających się z tym problemem.

Kolor ścian

Małe pomieszczenia będą wydawać się jeszcze mniejsze jeśli pomalujesz ściany w mocnych barwach. Biel jest bardzo pożądana w małych wnętrzach, jeśli jednak za nią nie przepadasz to wybierz kolory delikatne i jasne. Jeśli lubisz mocne barwy to dobierz kilka dodatków w tym kolorze, które dodadzą charakteru.

Światło

Mała dostępność do światła także źle działa na przestrzeń. Z pomocą odpowiedniego oświetlenia można wydzielić strefy, na przykład kącik czytelniczy w salonie.

Otwarta przestrzeń

Bardzo dobrym i często stosowanym trikiem jest łączenie pomieszczeń, na przykład salonu z kuchnią. Takie rozwiązanie daje nie tylko dodatkowe metry, ale także ładną prezencję mieszkania. Dodatkowo możemy te dwie strefy oddzielić stołem i w ten sposób zyskamy mini jadalnię.

Mobilne i lekkie meble

Postaw na meble szklane, meble ażurowe czy na cienkiej stalowej konstrukcji, które wydają się dużo lżejsze niż masywne meble wykonane z drewna. Dodatkowej lekkości meble zyskują jeśli są na nóżkach.Postaw także na meble, które w razie konieczności można złożyć lub łatwo przesunąć takie jak składane stoliki czy rozkładane fotele.

Lustro

Sprawdza się nie tylko w toalecie, ale także w salonie. Dodaje wnętrzu elegancki, a także optycznie je powiększa.

Duże obrazy

Zamiast kilku małych obrazów postaw na jeden duży, który optycznie powiększy ścianę. W małych wnętrzach dobrze jest kierować się zasadą less is more.

http://barokahome.xyz/wp-content/uploads/2015/09/white-and-grey-bedroom-tumblr-bedroom-ideas-tumblr–steps-and-tips-thcdjcom-pictures.jpg

http://barokahome.xyz/

Dziękujemy bymadeline.pl za pomoc podczas pisania tego artykułu.