ubrania

W szafie każdej z nas na pewno znajdują się ubrania, których raczej już nie założymy, ale z sentymentu trzymamy je dalej. Takimi elementami garderoby na pewno są spodnie i koszulki. W dzisiejszym artykule opowiem, jak szybko przerobić stare ubrania na całkiem nowe.

Potrzebne materiały

Poza rzeczą, którą chcesz przerobić, będziesz potrzebowała jeszcze paru materiałów. Do absolutnego niezbędnika zalicz ostre nożyce i stare mydełko albo biała kredkę. Pozostał rzeczy zależą już od Twojego pomysłu na ubranie. Mogą to być dżety, kolorowe guziki, tasiemki, koronki, żyletka lub farby do tkanin. Dokładnie zastanów się, co chcesz zrobić z ubraniem, zanim przystąpisz do pracy. Przygotuj wszystkie niezbędne rzeczy, żebyś nie musiała przerywać pracy w poszukiwaniu jakiegoś elementu.

Przerabianie spodni

Najpopularniejszym sposobem na przerobienie spodni jest obcięcie nogawek i podwinięcie ich w celu uzyskania szortów. Tu jednak można poszaleć! Zrób nożyczkami parę niedużych nacięć i za pomocą pęsety powyciągaj pionowe nitki spomiędzy nich. Brzegi dżinsu postrzęp delikatnie pumeksem. Modne dziury w spodniach gotowe. Modnym akcentem będą też namalowane kwiaty, kropki albo gwiazdki. Jeżeli chcesz, aby efekt był maksymalnie dziewczęcy i delikatny, u szczytu kieszeni i na dole nogawki doszyj koronki.

Stary T-shirt jak nowy

Ten sposób sprawdzi się zarówno z Twoją koszulką, jak i z koszulką chłopaka. Zaznacz szeroki dekolt i wytnij go. Cięcie rozciągnij nieco. Jeden bok delikatnie rozetnij i zwiąż. Modna i wygodna koszulka na lato gotowa! Możesz też dodać trochę szyku koszulce na plecach robiąc plecionkę. Zrób poziome nacięcia dosyć blisko siebie i poprzeplataj powstałe paski między sobą. Gotowe. Jeżeli nie chcesz aż tak drastycznych zmian. obetnij rękawy, podwiń je i zszyj. Materiał, który został możesz przyciąć na kształt kieszonki i przyciąć na plecach. Białą koszulkę pofarbuj, albo namaluj coś na niej – pamiętaj, że farbki muszą być dostosowane do tekstyliów.

Buty inne niż wszystkie

Raczej nie rób tego ze skórzanymi butami, a z tanimi. Najlepiej, jak buty będą miały jasny kolor – efekt będzie ładniejszy. Farbę w sprayu “wpsikaj” do nakrętki i maluj! Użyj gąbeczki i taśmy malarskiej aby pomalować większe powierzchnie, oraz markera wodoodpornego bądź cienkiego pędzelka do malowania szczegółów.