Pamiętasz ten moment, gdy szykowałaś się na randkę ze ściśniętym z przejęcia żołądkiem? Wszystko w tym momencie wydawało się być idealne i nic nie mogło zniszczyć Twojego dobrego nastroju. Jednak teraz między stosem pieluszek, codziennymi obowiązkami i natłokiem spraw nie macie chwili dla siebie. Mimo bycia w długoletnim związku warto poświęcić sobie nawzajem czas. Nawet, jeśli oznaczałoby to spędzenie czasu razem w domu.

Czas wolny bez dzieci

Nie da się ukryć, że młodzi rodzice z malutkim dzieckiem nie mają czasu na zastanawianie się gdzie wyjść bez swojej pociechy. Nie oznacza to, że nawet czas spędzony przed telewizorem, gdy marzycie oboje o odpoczynku nie może być romantyczny. Przebierzcie się w czyste ubrania, włączcie ulubiony film, a zobaczycie, że czasami nie wiele potrzeba by codzienność stała się niezwykła. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na spędzenie miło czasu w domowym zaciszu, niezależnie od tego czy macie dzieci, czy nie. W końcu nie ma nic ważniejszego niż podtrzymanie ognia w związku.

  1. Wspólna kolacja, gdy dzieci pójdą spać – poświęćcie czas na przygotowanie swoich ulubionych przysmaków. Podobno przez żołądek do serca.
  2. Skoro jesteśmy już w temacie jedzenia to możecie zamówić ulubione potrawy z waszej knajpki. W końcu ileż można jeść to samo.
  3. Dobrym pomysłem na randkę może być również przygotowanie przepysznych deserów i zjedzenie ich wspólnie w łóżku. Jeśli macie dzieci postarajcie się, by te nie zauważyły waszych pucharków wypełnionych lodami i owocami.
  4. Może nie jest to pomysł na randkę, ale może sprawić, że Wasz dzień od razu będzie piękniejszy. Stwórz dla ukochanej osoby słoiczek z 10 rzeczami, które w nim kochasz. Pamiętaj, by uzupełniać taki słoiczek o nowe hasła – wtedy żaden kryzy nie będzie Wam straszny!
  5. Umówcie się na naukę tańca towarzyskiego online! Jedno z Was ma dwie lewe nogi? Nie marnujcie czasu na oglądanie kolejnego serialu, lecz spróbujcie nauczyć się tańczyć.
  6. Nie zapomnijcie o zadbaniu o siebie. Wieczór spa może Wam dobrze zrobić.
  7. Macie w domu planszówki? Świetnie! Załóżcie się o coś, kupcie do tego wino i postarajcie się chociaż na moment zapomnieć o codziennych sprawach.

Możliwości jest wiele! Ważne by w tym wszystkim znaleźć czas tylko dla siebie. W końcu nie ma nic gorszego niż zapomnienie o tym co jest najważniejsze – o miłości i wzajemnym szacunku.