musztardowa odżywka

Musztarda to jeden z najchętniej wykorzystywanych dodatków do sałatek, czy mięs. I chociaż według wielu osób to właśnie w kuchni znajduje się jej miejsce, to czy wiedzieliście, że olej z gorczycy ma wspaniałe działania pielęgnujące zarówno dla naszej skóry jak i włosów? Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!

Olej musztardowy

Do wytworzenia oleju musztardowego używa się nasion gorczycy, ponieważ w ich składzie znajduje się wiele cennych minerałów, kwasów tłuszczowych oraz witamin. Produkt ten posiada charakterystyczny zapach, który w kosmetykach niwelowany jest przez połączenie gotowe produktu z innymi olejami lub składnikami dobrze wpływającymi na stan naszej cery lub włosów. Ze względu na intensywny kolor poleca się go szczególnie blondynkom, które chcą przyciemnić i ocieplić swój kolor włosów.

Olej musztardowy ma wiele zastosowań, jednak szczególnie chętnie wybiera się go do olejowania skóry głowy. Głównym zadaniem produktu jest pobudzenie wzrostu włosów. Oczywiście to nie jedyny plus stosowania tego wyrobu. To właśnie dzięki niemu nasze włosy staną się bardziej błyszczące, zdrowsze oraz dociążone.

Olej musztardowy na włosy – jak stosować

Jeśli zależy nam na szybkim efekcie, możemy odłożyć olejek musztardowy na półkę, ponieważ pierwsza zasada olejowania włosów mówi o cierpliwości i systematyczności. Trzymając się ułożonego przez siebie planu pielęgnacji włosów możemy naprawdę zdziałać cuda nawet na najbardziej zniszczonych i przesuszonych włosach.

Sam olej musztardowy powinien być nakładany na skalp, a następnie wmasowywany, tak by mógł wchłonąć się w naszą skórę głowy. Przy pierwszym użyciu produktu lepiej nie trzymać go za długo, lecz sprawdzić czy nie wywołuje uczulenia. Jeśli nie, przy następnej aplikacji warto pozostawić go nawet na całą noc. Oprócz czystego oleju musztardowego można również spotkać kosmetyki, w których składzie oprócz tego produktu znajdziemy inne aktywne składniki, dzięki którym struktura włosów zostanie odbudowana i nabłyszczona.

Kosmetyk ten ma to do siebie, że może wywołać mrowienie, a nawet lekkie pieczenie ze względu na właściwości rozgrzewające. Pamiętaj jednak, że w momencie nasilenia się objawów, należy jak najszybciej zmyć go letnią wodą.