Wysokie temperatury, klimatyzacja, a nawet mocne promienie słoneczne mogą sprawić, że stan naszych włosów bardzo się pogorszy. Oprócz tego musimy uważać na słoną wodę oraz tę mocno chlorowaną, ponieważ to one najczęściej zmieniają porowatość naszych włosów. Ze względu na coraz cieplejsze dni warto zastanowić się nad odpowiednią pielęgnacją naszych włosów.

Kosmetyki z filtrem UV do włosów

Nikogo chyba to nie zaskoczy, że filtry UV można stosować nie tylko na ciało, czy twarz. Nasze włosy równie mocno co reszta ciała potrzebują zabezpieczenia.

W związku z tym, co powinien mieć produkt do włosów z filtrem UV? Przede wszystkim filtry UVA i UVB. Jako kolejny dodatek w taki produkcie sprawdzi się olejek, który nawilży strukturę włosów. Olej z kiełków pszenicy oraz ten z pestek malin posiada wysoki, a przede wszystkim naturalny SPF. Ważne by nasza pielęgnacja włosów latem nie zawierała alkoholu w składzie. Jest to składnik przesuszający nasze kosmyki przez co zamiast lśniących fal, na głowie pojawia się siano…

Letnie fryzury

Nasze włosy w upięciach są dużo mniej narażone na negatywny wpływ promieni UV, gdy są spięte. Wysokie kitki, koki oraz warkocze to również wygodne i modne fryzury. Uprawianie sportów latem bywa męczące dlatego warto zadbać o włosy również podczas pływania, czy opalania.

Latem zrezygnujmy z mechanicznego suszenia. Dużo zdrowszym będzie dla nich również zrezygnowanie z pianek oraz lakierów do stylizacji. W upalne dni nie ma lepszej fryzury niż tak zwane beach waves, które można uzyskać dzięki odpowiednim produktom.

Wpływ słońca na włosy

Refleksy wywołane promieniami słońca oraz piękne fale nie zawsze są efektem końcowym słonecznych kąpieli. Niestety struktura włosa nie lubi być zbyt często wystawiana na promienie UV. Jeśli nie chcemy by nasze włosy zostały pozbawione protein, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji.

Proteiny są podstawowym budulcem struktury włosa, zatem gdy go brakuje nasza fryzura zamienia się w matowy kłąb przesuszonych strąków. Pamiętajmy, że do tych uszkodzeń dochodzi na zewnętrznej warstwie włosów, a to oznacza, że osoby z grubymi włosami posiadają większą odporność na działanie promieni UV. Z tego też względu posiadacze cienkich włosów powinni szczególnie zwrócić uwagę na filtry, których będą używać.

Zdrowe i zadbane włosy są niejako naszą wizytówką, dlatego warto poświęcić im chwilę uwagi przed skorzystaniem z uroków lata.