W konturowaniu przede wszystkim chodzi o zachowanie proporcji. To właśnie na podstawie tego jak prezentują się poszczególne elementy naszej twarzy, druga osoba może stwierdzić, czy jesteśmy dla niej atrakcyjni, czy też nie. Uważa się, że do najbardziej idealnych obliczy, zalicza się te zachowujące proporcje. Jak zatem powinna wyglądać doskonała twarz?

Proporcjonalna twarz

Idealna twarz powinna składać się z trzech dokładnie takich samych części:

  • pierwsza długość mierzona od nasady włosów do nasady nosa,
  • druga długość to część od nasady nosa i brwi do końca nosa,
  • trzecia długość jest odcinkiem od końca nosa do czubka brody.

Po zmierzeniu okazuje się, że te odległości różnią się od siebie nieznacznie? Oznacza to, że możesz mieć wysokie czoło, długi nos lub wystającą brodę. Jeśli zauważasz u siebie, którąś z cech, to na niej powinno skupić się Twoje konturowanie.

Jaki kształt twarzy

W jaki sposób najprościej określić kształt twarzy? Przede wszystkim należy zmierzyć odległość od skroni do skroni oraz długość całej twarzy, mierzona od linii włosów do czubka nosa. Jeśli obie wartości wynoszą podobną długość oznacza to, że mamy twarz okrągłą lub kwadratową.

W dalszym określaniu kształtu twarzy pomogą nam pozostałe linie przeważające na naszej twarzy. Jeśli zauważasz zaokrągloną linię włosów. podbródek i nos oraz okrągłe oczy, jesteś prawdziwą szczęściarą. Taka twarz wydaje się być delikatniejsza oraz niewinna. Jednak przy tak dużej ilości okrągłości na naszej buzi, możemy odnosić wrażenie, że jest ona zbyt pulchna i pozbawiona wyrazistości. Przeciwnością takich lini są mocno zarysowane kości policzkowe, szpiczasta broda i kwadratowa linia włosów. Takie charakterystyczne cechy sprawiają, że twarz wygląda na bardziej surową i tajemniczą.

Jak nakładać bronzer

Podobno jesteśmy wstanie wpisać konkretny kształt twarzy w takie figury geometryczne jak kwadrat, prostokąt, owal, trójkąt lub okrąg.

  • Twarz owalna

Ten kształt twarzy uznawany jest za najbardziej pożądany, ponieważ równa się w przybliżeniu podwójnej szerokości twarzy. Przy tego typu kształcie należy szczególną uwagę zwrócić na konturowanie policzków, ponieważ to one stanowią najszersze miejsce w całej twarzy. Owalny kształt buzi sprawia, że wydaje się ona harmonijna i swoją formą przypomina odwrócone jajko. Z idealnie wyglądającą twarzą nie spotkamy się zbyt często, dlatego tak ważne jest, by podkreślić dotychczasowe linie poprzez odpowiednie dodanie bronzera oraz rozświetlacza. Podczas tworzenia makijażu warto skupić się na nakladaniu bronzera pod kości policzkowe, na wysokości ucha. Linia powinna być skierowana w stronę ust, wzdłuż lini włosów i na skroniach. Rozświetlacz powinien znaleźć się na szczycie kości policzkowej.

  • Twarz trójkątna

Charakterystyczną cechą tej twarzy jest szerokie, prostokątne czoło, które u nasady może tworzyć zakola. Podobnie jak w przypadku twarzy owalnej, twarz w kształcie serca jest najszersza na wysokości kości policzkowych. To co sprawia, że twarz można nazwać trójkątną, to fakt że część podbródkowa jest mocno wydłużona oraz zakończona wyrazistym podbródkiem. Taka twarz posiada również szerokie usta, wąskie wargi i prosto osadzone niewielkie oczy. Bronzer powinien być nałożony na skronie i sam szczyt czoła i zakola, tak by całość mogła tworzyć kształt półkola. Powinniśmy również przyciemnić szpiczastą brodę. Natomiast rozświetlacz powinien znaleźć się na szczycie kości policzkowych, czubku nosa oraz nad łukiem kupidyna.

  • Twarz kwadratowa

Taka twarz jest mocno zarysowana i ma identyczną szerokość w okolicach żuchwy i czoła. Pozostałe linie na twarzy są proste. Bardzo często można spotkać przy takiej twarzy pełne usta z mocno zaokrągloną dolną wargą, bardzo duże oczy i widoczne powieki. Dzięki odpowiedniemu użyciu bronzera, uzyskamy bardziej owalny kształt i z tego powodu powinien znaleźć się na zewnętrznych kącikach czoła i szczęki, Rozświetlacz powinien znaleźć się na szczycie kości policzkowych, środku czoła i brodzie.

  • Twarz prostokątna

Taka twarz jest dłuższa niż szersza, przez co jest ona szeroka w każdym miejscu niemal identycznie. Czoło jest bardzo wąskie, a linia włosów prosta i wyraźnie zaznaczonymi kątami. Policzki na takiej twarzy są płaskie i mocno wydłużone. Podbródek kanciasty i szeroki. Dzięki bronzerowi mamy zamiar złagodzić rysy, przez co nakładamy go na zewnętrzny kącik czoła i żuchwy. Jeśli chcesz podkreślić swoje kości policzkowe, nałóż bronzer pod nimi.