hybryda

Manicure hybrydowy stał się niezwykle modny – nie tylko dlatego, że pięknie wygląda na dłoniach, ale również z uwagi na fakt, że (odpowiednio zrobiony) pozostaje z nami do momentu usunięcia go. W dodatku zachęca ogromną paletą barw i możliwości. Pewnie wiesz, że manicure hybrydowy swoją trwałość zawdzięcza temu, że jest mieszanką tradycyjnego lakieru do paznokci i żelu do stylizacji. Jak usunąć trwały manicure, aby nie uszkodzić płytki paznokcia?

Manicure hybrydowy – bezpieczne ściąganie

Niektóre salony kosmetyczne oferują ściąganie hybrydy za pomocą frezarki, czyli urządzenia dedykowanemu metodzie żelowej. Nie jest to najlepsze rozwiązanie z uwagi na fakt, że warstwy lakieru hybrydowego są cieńsze od żelu, a co za tym idzie – łatwiej można przekroczyć bezpieczną granicę i uszkodzić płytkę paznokcia. Popularną metodą usuwania lakieru hybrydowego jest użycie czystego acetonu, ale coraz częściej można też spotkać preparaty z zawartością lanoliny, która usuwa hybrydę w najdelikatniejszy możliwy sposób dla naszych paznokci. Bez znaczenia, który preparat wybierzemy, musimy ściśle trzymać się kolejności:

  • za pomocą drobnoziarnistego pilniczka matowimy lakier (używamy tylko bloczka bądź pilniczka papierowego, do tego celu nie używamy szklanych i metalowych akcesoriów! Staramy się usunąć warstwę wierzchnią – top coat).
  • zabezpieczamy skórki poprzez użycie oliwki bądź specjalnego preparatu, przeznaczonego do tego celu. Staramy się nie aplikować kosmetyku na lakier!
  • nasączamy wacik wybranym płynem i przykładamy do paznokcia. Szczelnie owijamy go folią aluminiową i pozostawiamy na parę minut.
  • po pięciu minutach możemy sprawdzić stan hybrydy – jeżeli jeszcze nie pęka i nie odchodzi od paznokcia – pozostawiamy na dodatkowych parę minut.
  • za pomocą drewnianego patyczka bądź specjalnego stripera delikatnie usuwamy lakier.
  • jeżeli płytka jest nieco przesuszona – nakładamy na nią oliwkę.

Za bardzo skomplikowane? Zawsze możesz skorzystać z usług salonu kosmetycznego! My polecamy dziewczyny z salonu Piękne Ciało, które nie dość, że poradzą sobie ze ściągnięciem hybrydy, to jeszcze perfekcyjnie zrobią ją na nowo, używając najlepszych lakierów hybrydowych na rynku. Propozycje manicure i pełną ofertę salonu znajdziesz pod adresem www.salonpieknecialo.pl.