piękny uśmiech

Oglądając zdjęcia gwiazd olśniewających śnieżnobiałym uśmiechem często sami też dochodzimy do wniosku, że chcemy mieć taki. Nic dziwnego, zdrowe i białe zęby sprawiają, że wyglądamy młodziej. Piękny uśmiech podnosi naszą atrakcyjność i samoocenę, dzięki czemu łatwiej jest odnosić sukcesy na wielu polach, także w pracy. Jak sprawić, żeby zęby nabrały wyglądu jak z pierwszych stron gazet?

Higiena i wybielanie

Regularne mycie zębów za pomocą szczoteczki i pasty to podstawa pielęgnacji. Usuwa płytkę nazębną, pomaga zmniejszać ilość bakterii bytujących w jamie ustnej. Sprawi też, że większość wizyt u stomatologa będzie tylko rutynową kontrolą. Jeśli, mimo szczotkowania, nie jesteśmy zadowoleni z odcienia zębów, możemy poprosić, żeby dentysta pomógł nam wybrać metodę wybielania. Zęby można rozjaśnić za pomocą specjalnego żelu lub też np. przy użyciu specjalnej lampy.

Licówki i implanty

Jeśli nie odpowiada nam wygląd zębów lub mamy wadę zgryzu, warto jest zainwestować w licówki. To porcelanowe nakładki, za pomocą których można zmienić kształt, rozmiar i kolor zębów. Ich aplikacja jest bezbolesna i nieinwazyjna. W przypadku, gdy chcemy zadbać nie tylko o wygląd, ale także o kondycję osłabionego zęba, martwy korzeń można zastąpić implantem.