Pozytywny wpływ witamin na stan skóry jest niepodważalny. Są one niezbędne w procesie prawidłowego funkcjonowania naszego organizmy, który niestety samodzielnie nie potrafi ich syntetyzować. Z tego też powodu musimy dostarczać je z pożywieniem. Jakie korzyści wynikają z ich wpływu na skórę? Jak często je aplikować? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Zalety witamin w kosmetykach

Za główne zalety witamin uważa się działanie antyoksydacyjne oraz stymulację procesu odnowy skóry. Dzięki nim nasza skóra zostaje ochroniona przed przedwczesnym starzeniem się skóry.

Witaminy są również odpowiedzialne za pobudzenie fibroblastów, które stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny. Składniki te działają również nawilżająco.

Składniki, którymi są witaminy mają również pozytywny wpływ na funkcje barierowe skóry, które zapobiegają wniknięciu szkodliwych czynników zewnętrznych w głąb skóry.

Należy pamiętać, że witaminy możemy dostarczać swojemu organizmowi zarówno za pomocą kosmetyków, jak i pożywienia. Najlepszą receptą na zdrową skórę, jest ich przyjmowanie w dwojaki sposób.