kosmetyki do pielegnacji ciala

Skóra jest jednym z najważniejszych i największych narządów w naszym ciele. Spełnia szereg istotnych dla naszego zdrowia funkcji i ochrania nasz organizm. Pełniąc rolę naszej tarczy, codziennie narażona jest na nieprzyjazne jej warunki. Ekstremalne temperatury, promieniowanie UV, bakterie, zanieczyszczenie powietrza czy ‘drapiące’ materiały ubrań to jedne z wielu czynników wpływających na kondycję skóry. Mogą one prowadzić do podrażnień, pojawienia się niedoskonałości czy poważniejszych schorzeń skóry jak czyrak lub czerniak. Niezbędna jest więc profilaktyczna pielęgnacja ciała – uważna, systematyczna i wykonana odpowiednimi produktami. 

Kosmetyki do pielęgnacji ciała – jak je wybrać

Rynek kosmetyczny ma do zaoferowania gamę pielęgnacyjnych możliwości, różniących się formą, działaniem oraz składem. Konsumenci troszczący się o własne zdrowie, a jednocześnie ceniący sobie pielęgnacyjną ‘moc’ roślin i minerałów chętnie sięgają po naturalne kosmetyki do ciała. Są to zazwyczaj produkty bazujące na wartościowych i skutecznych surowcach pochodzenia naturalnego.

Dobierając odpowiedni kosmetyk do ciała, należy kierować się przede wszystkim potrzebami naszej skóry. Jeżeli jest ona przesuszona i podrażniona, warto sięgnąć po kojące i silnie nawilżające kosmetyki do ciała, które mają na przykład w składzie kwas hialuronowy czy skwalan roślinny. W przypadku problemów skórnych zalecane jest zainteresować się produktami normalizującymi, które przywracają równowagę mikroflory na skórze przez dodatek np. jonów srebra czy inuliny. Nasza skóra może się także borykać z rozstępami, cellulitem i wiotkością. Jeśli szukamy pomocy w redukcji tych problemów, kosmetyki naturalne m.in. z ekstraktem z wąkroty azjatyckiej lub z algi czerwonej mogą być odpowiedzią na nasze potrzeby. Decydując się na zakup, należy także pamiętać, że każdy składnik może wywołać reakcję alergiczną – przed użyciem kosmetyku zaleca się wykonać próbę uczuleniową. Wystarczy zaaplikować produkt na niewielkim obszarze czystej i suchej skóry, w mało widocznym miejscu np. za uchem. Następnie należy obserwować swoją skórę przez 48 godzin, aby sprawdzić czy pojawiają się na niej niepokojące zmiany, jak np. zaczerwienienie czy świąd. Jeśli widoczna jest reakcja uczuleniowa zalecane jest zrezygnowanie z używania danego produktu.

 Komfort aplikowania i ‘noszenia’ kosmetyku do ciała także jest istotny. Idealny dla nas produkt może mieć formę kremu, balsamu, masła czy olejku. Wybór ten zależy od naszych preferencji – są osoby, które lubią lekko tłustą warstwę na skórze, którą pozostawia po sobie np. olejek. Innym jednak odpowiadać może jedynie produkt, który szybko się wchłania, a wyczuwalne na skórze jest tylko uczucie nawilżenia. Dzięki coraz większej popularności naturalnej pielęgnacji wybór produktów jest obszerny i z pewnością każdy znajdzie odpowiedni kosmetyk dla siebie. 

Produkty do ciała eeny meeny 

Marka eeny meeny oferuje szereg specjalistycznych produktów naturalnych, bogatych w skuteczne i innowacyjne surowce aktywne. Kosmetyki do ciała od eeny meeny to produkty łagodne, tworzone z myślą o potrzebach skóry wrażliwej. Mają zminimalizowany potencjał alergizujący, a główne zadania produktów to wzmacnianie bariery hydrolipidowej oraz widoczne poprawienie kondycji skóry. Tak tworzone kosmetyki do ciała są idealną propozycją do profilaktycznej, całorocznej pielęgnacji – wzmacniają i chronią skórę, mając na uwadze jej wrażliwość.