Zbliża się ważne spotkanie lub wyjście, a jakość twarzy pozostawia wiele do życzenia? Ten stan zna wiele kobiet, które usilnie i na szybko starają się zapobiec wypryskom, podrażnieniom lub nierównemu kolorytowi. Orientalna maseczka z kurkumy ma długą tradycję, ale szybki sposób działania. Kiedy warto po nią sięgnąć?

Kurkuma – co w niej takiego jest?

Dlaczego kurkuma jest tak dobrym środkiem kosmetycznym? Chociaż znana jest z właściwości leczniczych, to lub być używana w sferze „beauty”. Wykazuje symptomy rozjaśniające skórę i wyrównujące koloryt. W kuchni znana jest jako przyprawa, która wzbogaca smak, ale to właśnie te intensywne walory sprawiają, że w kosmetyce może szczycić się zaletami antybakteryjnymi i przeciwzapalnymi. Silne działanie, ale sam wymiar przyprawy jest łagodny – nie podrażnia, dlatego nadaje się do wszystkich typów skóry.

Maseczka z kurkumy – na co pomaga?

Maseczka z kurkumy powinna być pożądana przez te panie, które borykają się z trądzikiem lub innymi zmianami skórnymi (typu egzema lub łuszczyca). Dzięki jej właściwościom, stany zapalne zostają wyciszone i ustępują. Podobnie jest z zaczerwieniem i podrażnieniami.

Zmarszczki – niechciany, ale naturalny sposób starzenia się skóry. Dlaczego wydaje się, że azjatki mają ich jakoś mniej? Maseczka z kurkumy, która w krajach orientalnych jest codziennym rytuałem może mieć duży wpływ na jakość i elastyczność skóry twarzy tamtejszych kobiet. Warto powielać dobre i skuteczne zwyczaje. Efektem stosowania maski jest rozświetlona i młodsza cera, która wygląda na zdrową i wypoczętą. Takiego efektu nie warto nawet zasłaniać makijażem.

Przepis na samodzielną maseczkę z kurkumy

Maseczki z kurkumy nie trzeba szukać na sklepowych półkach. Dlaczego? Ponieważ w kilka chwil można zrobić ją samodzielnie w domu. Wystarczające okazują się:

– 1 łyżeczka kurkumy;
– 1 łyżeczka miodu;
– 1 łyżeczka jogurtu naturalnego.

Zapach? Ujmujący. Efekt? Zaskakujący. Wymieszane składniki, położone na twarzy koją zmysły, a zmyte po 15 minutach chłodną wodą potrafią odsłonić świeżą i radosną cerę.