Skórka pomarańczowa ma wiele znaczeń, w tym jedno związane z kobiecym ciałem. I wcale nie jest ono pozytywne, ponieważ bardzo wiele pań czuje się z jej powodu niekomfortowo we własnym ciele. I chociaż jesień rozpoczęła się na dobre, nie zaniedbuj problemu jakim jest cellulit, tylko naucz się z nim walczyć skutecznie.

Co to jest cellulit

Cellulitem nazywamy zdeformowaną tkankę tłuszczową, która objawia się przede wszystkim nierówną i wybrzuszoną skórą. Stąd też porównanie do skórki pomarańczy. Zbierający się tłuszcz wywiera nacisk na tkankę łączną, a ta otacza komórki tłuszczowe naszego ciała. Podczas tego procesu tkanka zostaje zbita, przez co pojawiają się nierówności na skórze. Najczęściej cellulit można spotkać na skórze ud, pośladków i brzucha, ponieważ są to części ciała magazynujące nadmiar kilogramów.

Cellulit a cellulitis

Szukając informacji na temat cellulitu możemy również natknąć się na słowo – cellulitis. Czym jest i dlaczego nie można go używać zamiennie? Przede wszystkim to zapalenie skóry oraz tkanki podskórnej spowodowanej bakteriami takimi jak gronkowiec. Schorzenie to może wystąpić na dowolnej części ciała – nawet na twarzy. Cellulitis nie ma nic wspólnego z pomarańczową skórką, gdyż obszar chorobowy jest mocno zaczerwieniony i w przypadku leczenia należy wprowadzić do życia antybiotyki.

Dieta na cellulit

Nie ma jednego konkretnego schematu działania, dzięki któremu możemy przezwyciężyć cellulit, jednak warto do swojej diety wprowadzić takie produkty jak:

  • pełnoziarniste pieczywo, makarony i brązowy ryż,
  • dużo błonnika,
  • warzywa,
  • owoce.

Szczególnie zbawienny wpływ na cellulit mają takie produkty spożywcze jak szparagi, brokuły, tłuste ryby oraz owoce takie jak ananas, cytryna czy grejpfrut.

Oczywiście do walki z cellulitem najczęściej poleca się picie dużej ilości wody. Dzięki niej nasz organizm dużo szybciej zaczyna zwalczać nadmiar tłuszczu. Co ważne to brak wody potrafi doprowadzić do zaburzeń wymiany płynów, a to spowoduje zmagazynowanie wody co w ostateczności będzie skórka pomarańczowa.

Jak inaczej radzić sobie z cellulitem?

Jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu jest przede wszystkim nadwaga. Z tego też powodu tak ważne jest, by wprowadzić do życia regularne ćwiczenia. Nie wiesz za co się zabrać? Przede wszystkim skup się na bieganiu, pływaniu lub ćwiczeniu jogi. Nie bój się poświęcić czas na jakąkolwiek aktywność fizyczną, ponieważ jest ona wskazana w jakiejkolwiek formie. Bardzo ważna w walce z cellulitem jest regularność. Dlatego, jeśli doskwiera Ci problem z cellulitem, zacznij ćwiczyć nawet kilka razy w tygodniu.

Oprócz aktywności fizycznej warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji masowanie miejsc, w których występuje skórka pomarańczowa. Dzięki masażowi nasze krążenie krwi i płynów zostaje mocno podkręcone, a to doprowadza do zerwania tkanek tłuszczowych. Do masażu wykorzystuj fusy z kawy, gdyż kofeina mocno przyśpiesza proces spalania tkanki tłuszczowej.