lakier do paznokci

Jesień za pasem, więc powoli przestawiamy się na ciemne kolory na paznokciach. Na dłoniach królują teraz fiolety, brązy i grafity. Pewnie niektóre  Was mają powoli dość podobnych odcieni fioletu bądź zwykłych kolorów ziemi. Właśnie dla Was przygotowałyśmy instrukcję, jak krok po kroku stworzyć czarny, przejrzysty lakier do paznokci. Czarny kolor jest tylko naszą propozycją – za pomocą tej metody można uzyskać dowolny, przejrzysty kolor.

Do wykonania swojego własnego, przejrzystego lakieru potrzebujesz:

  • czarnego lakieru do paznokci – użyj jak najbardziej kryjącego lakieru, jaki tylko znajdziesz. Im mocniejsze krycie, tym lepszy efekt uzyskasz.
  • bezbarwnego lakieru do paznokci –  zwróć uwagę na to, czy dany produkt to nie top coat – te dwa rodzaje nie są tożsame. Bezbarwny lakier ma taką samą konsystencję, jak lakier kolorowy, a top coat często utwardza paznokcie i z reguły szybciej wysycha, jest też bardziej gęsty w porównaniu ze zwykłym lakierem. do buteleczki możesz wrzucić dwie małe, metalowe kuleczki, dzięki czemu twój lakier zawsze będzie perfekcyjnie wymieszany.

Sposób wykonania:

  • do buteleczki z bezbarwnym przelej 4-5 kropli czarnego lakieru. Nie dodawaj więcej koloru na samym początku, aby kontrolować efekt.
  • nie przechylaj buteleczki w celu przelania lakieru – do tego celu idealnie nada się pędzelek, którym przeniesiesz produkt bezpośrednio z buteleczki.
  • dokładnie wymieszaj produkt, a następnie sprawdź efekt na białej kartce.
  • powtarzaj te czynności do momentu, aż Twój lakier będzie dawał taki efekt, jaki sobie założyłaś.

Przejrzysty czarny lakier będzie się pięknie komponował w połączeniu ze zdobieniami z czarnego lakieru. Dzięki niemu możesz uzyskać efekt czarnej koronki, niezwykle romantycznej i seksownej. Metodę możesz zastosować na wszystkich paznokciach bądź tylko na jednym, a także łączyć z innymi, jesiennymi kolorami. Powodzenia!