Początki przygody z makijażem nie zawsze są proste. To właśnie wtedy popełniamy najwięcej błędów. Jak ich uniknąć i na co zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnych produktów? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Co za dużo to nie zdrowo

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w przypadku makijażu im mniej znaczy więcej. Nie musisz używać wyrazistych odcieni cieni do powiek, różu i bronzera, aby podkreślić swoją urodę. W makijażu chodzi o subtelność, która uwydatni nasze atuty. Powinien on być delikatny i rozświetlający, szczególnie jeśli malujemy się do pracy lub na uczelnię.

Jeśli zaczynasz dopiero swoją przygodę z makijażem, powinieneś spróbować kosmetyków o lekkiej pigmentacji. Nie zrobisz sobie na pewno krzywdy tego typu produktami, ponieważ łatwo będzie je rozetrzeć i uzyskać oczekiwany efekt. Im większe umiejętności w tworzeniu makijażów, tym większa szansa, że posiadając kolorowe produkty do makijażu, wykonamy wyjątkowy i estetyczny makijaż.

Pędzle do makijażu – czego nie stosować

Podczas każdego procesu twórczego oprócz wykorzystanych materiałów, niezwykle ważną część stanowią przede wszystkim narzędzia. Podobnie sprawa wygląda w przypadku tworzenia makijażów, ponieważ bez odpowiednich pędzli, czy gąbeczki nie uda nam się uzyskać najlepszego efektu. Używanie pędzli wysokiej jakości ma również wpływ na naszą cerę, ponieważ ich odpowiednio miękki włos nie spowoduje otarć na naszej skórze, a rozprowadzanie kosmetyków będzie czystą przyjemnością.

Błędy w makijażu – zadbaj o prawidłowe konturowanie

Jednym z popularnych nadal makijażowych grzechów jest niewłaściwe konturowanie twarzy. Przy nakładaniu bronzera także sprawdza się zasada: mniej znaczy lepiej, a wyraźne zarysowywanie kości policzkowych może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeżeli nałożymy zbyt dużo kosmetyku, pojawią się plamy, a kiedy umieścimy go za nisko, poniżej kości jarzmowej, wówczas obniżamy za mocno swoje policzki. Dodatkowo nie pamiętamy o dobraniu kolorystycznym bronzerów. Chłodne odcienie brązu trzeba zawsze dokładnie rozcierać, a ciepłą barwę stosujemy w minimalnej ilości.

Źle pomalowane usta

Pamiętaj, żeby nie przesadzać również z makijażem ust, ponieważ zbyt mocne ich podkreślenie może sprawić, że będziesz wyglądać karykaturalnie. Bezpiecznym wyborem, który zawsze będzie prezentować się dobrze, są pomadki lub błyszczyki w stonowanych kolorach.