oklapnięte włosy

oklapnięte włosy

Znasz to? Zaraz po umyciu i wysuszeniu Twoje włosy są pięknie uniesione u nasady, są miękkie i sprężyste, by po paru godzinach totalnie oklapnąć i wyglądać nijak… Tak, my też to znamy! Dlatego dzisiaj podzielimy się z Wami sprawdzonymi sposobami na szybkie odbicie włosów od nasady i uratowanie fryzury gdy tuż po pracy nie macie czasu na ponowne układanie włosów np. przed imprezą.

Oklapnięte włosy? Zapomnij!

Jeżeli myjesz włosy rano, pierwszy sposób jest dla Ciebie. Zastanów się, jak suszysz swoje włosy i zmień sposób na ten z naszej propozycji. My już przestałyśmy suszyć włosy „od góry” i można powiedzieć, że teraz co rano wykonujemy złożone akrobacje 😉 Zacznij suszyć swoje włosy głową w dół, a już po pierwszym razie zauważysz efekty. Jeżeli chcesz dodatkowo gładkie pasma, możesz użyć szczotki podczas suszenia i na niej delikatnie prostować włosy. Pamiętaj, żeby kierować powietrze w dół, aby zamknąć łuski włosów, inaczej nie dość, że będziesz miała odbite od nasady włosy, to jeszcze będą się puszyły.

Kolejnym dobrym i sprawdzonym sposobem jest zastosowanie suchego szamponu do włosów. Tu jednak musisz znaleźć chwilę, aby go nałożyć, ale dzięki temu całe pasma będą odświeżone. Użyj szamponu tak, jak normalnie, ale zamiast go wyczesywać, postaraj się usunąć jego pozostałości poprzez delikatne rozmasowanie włosów u nasady. To właśnie dzięki temu uniesiesz swoje włosy.

Ostatnim, nieco dziwnym sposobem na to, aby włosy szybko zyskały na objętości jest rozszesanie ich… szczoteczką do włosów! Pamiętaj oczywiście o tym, żeby szczoteczka była czysta – najlepiej nowa. Aby uzyskać efekt uniesienia, przeczesuj włosy dzieląc je na małe pasma. Następnie całość spryskaj lakierem do włosów i gotowe 🙂