wlosy latem

wlosy latem

Wysoka temperatura powietrza, promienie słoneczne, słona morska woda lub chlorowana z basenu szkodliwie wpływają na stan Twoich włosy. Dlatego zwłaszcza latem wymagają one intensywnej i prawidłowej pielęgnacji. Jeśli często je myjesz i suszysz oraz nakładasz odżywkę, to wiesz, że to dla nich za mało. Jak więc zadbać i jak pielęgnować włosy latem, podpowiemy w poniższym artykule.

Jak zadbać o włosy latem?

Najważniejsze jest, by chronić włosy przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Podstawa jest nakrycie głowy podczas godzin spędzonych na słońcu. Nie martw się o to czy będziesz wyglądać „dobrze”, ważniejsze jest zdrowie Twoje, Twojej głowy i włosów! A tak naprawdę nawet w zwykłej czapeczce z daszkiem można wyglądać super. W sieciówkach znajdziesz też duży wybór kapeluszy i chust. Na chwilowe przejście z jednego miejsca w inne w upalne dni wystarczą kosmetyki z filtrem UV. Przed wypadem na plażę czy nad jezioro spryskaj włosy specjalną mgiełką.

Mycie włosów

Pamiętaj, żeby w gorące dni, codziennie myć włosy! O tej porze roku ze względu na upały skóra głowy mocno się poci i włosy się bardziej przetłuszczają. Jednak nie wychodź z domu w mokrych włosach, ponieważ jest to dla nich bardzo szkodliwe. Twoje włosy szybko wyschną, ale tylko na wierzchu i będą nieładnie sterczeć. Latem należy także mocno odżywiać i nawilżać włosy. Poświęć im trochę więcej czasu i 1-2 razy w tygodniu nałóż  na nie maskę lub olejek. Będą wtedy układać się i wyglądać o niebo lepiej!

Fryzury na lato

Przy długich włosach najwygodniej i najlepiej jest spiąć włosy. Jest to też korzystne, ponieważ w ten sposób zmniejsza się powierzchnię włosów. Dają one również komfort podczas pływania i opalania się. Posiadaczki falowanych włosów mogą z łatwością ułożyć frywolną fryzurkę, luźno spinając je spinką, bądź wiążąc gumką. Spleć zwykły warkocz lub upnij włosy. Wychodząc na słońce NIE PROSTUJ włosów prostownicą. Długie i rozpuszczone będą Ci nie tylko przeszkadzać a dodatkowo narażasz je na spotęgowane niekorzystne działanie wysokiej temperatury.

Ochrona przeciwsłoneczna

Naturalną ochronę przeciwsłoneczną włosów stanowią oleje: jojoba, z pestek malin, oliwa z oliwek, kokosowy, z orzechów włoskich, arganowy, migdałowy oraz masło shea. Wystarczy nanieść na włosy trochę olejku lub masła.

Jeśli przez cały rok używasz kosmetyków termoochronnych podczas suszenia włosów suszarką bądź stylizacji na prostownicy lub lokówce, to z pewnością wiesz, że te produkty termoochronne rewelacyjnie sprawdzą się również jako zabezpieczenie włosów przed promieniowaniem słonecznym.