Salon fryzjerski Opole, Jak dbać o kręcone włosy, http://salon-kamila.pl/

Dziś post dla wszystkich zakręconych- czyli o tym, jak dbać o kręcone włosy?
Podobno aż 1/4 Polek posiada mniej lub bardziej kręcone włosy, bez wątpienia się piękne, ale to właśnie odpowiednia pielęgnacja wydobywa cały ich blask.  Posiadaczki kręciołków muszą się trochę bardziej natrudzić w ich pielęgnacji, ale nie zrażajcie się – nie jest tego aż tak dużo, a wprowadzenie choćby kilku nowych nawyków pozwoli na ujarzmienie Waszej bujnej fryzury.

Po pierwsze – jeśli używałyście do tej pory różnych grzebieni i szczotek to ..wyrzućcie je natychmiast. Najlepszym przyjacielem kręconych włosów jest drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami. Wszelkie innego rodzaju grzebienie i szczotki tylko maltretują kręcone włosy, powodują ich łamanie i wyrywanie.

Najlepiej jest także po myciu głowy pozostawić kręcone włosy, by same wyschły. Jeśli jednak już musicie używać suszarki to tylko takiej z dyfuzorem i regulatorem temperatury, który umożliwia zimny nawiew. Dodatkowo, aby zwiększyć objętość włosów, zaleca się suszenie ich trzymając głowę w dół.

Dla kręconych włosów wybierajcie także szampony z jak najdelikatniejszym składem. Sięgajcie po szampony ziołowe lub te, przeznaczone dla dzieci. Absolutnie unikajcie wszelkich silnych detergentów (SLS-ów, silikonów i tym podobnych…)

Następna z rzeczy, absolutny „must have” włosów kręconych to OLEJEK.  Nieważne czy arganowy, kokosowy czy inny – ważne, żeby dbać o przesuszone, kręcone końce.

Kolejnym dobrym nawykiem jest stosowanie letniej wody podczas kąpieli włosów. Ciepła woda źle wpływa na kondycję włosów, przesusza je i niszczy, natomiast letnia woda sprawia, że łuski włosa się domykają. To z kolei sprawia, że nasze włosy będą miękkie i gładkie.

I ostatnim pozytywnym nawykiem na dzisiaj jest to, by czesać kręcone włosy tylko na mokro. Wtedy po pierwsze: unikniemy puszenia się włosów, po drugie unikniemy ich dodatkowego łamania się, a po trzecie: zaoszczędzimy sporo czasu i nerwów, bowiem świeżo umyte włosy na które dodatkowo nałożymy odżywkę czesze się znacznie łatwiej niż wyschniętą już czuprynę z bujnymi lokami.