bed-945881_960_720

Połowę naszego życia przesypiamy – jak nie więcej! Dla jednych jest to czas zmarnowany, dla innych – głęboki odpoczynek. Nie zależnie od tego, czym sen jest dla Ciebie, możesz wykorzystać przespany czas dbając o swoją urodę. Stosując nasze tricki rano obudzisz się piękna i wypoczęta. Nie możliwe? A jednak!

Lepszy sen w jedwabiu

Na pewno słyszałaś teorię, że powinno się spać na jedwabnej lub satynowej poszewce. To prawda i to z kilku powodów. Po pierwsze, jedwabna poszewka nie będzie się odbijała na twarzy! Na pewno wiesz, jak ciężko pozbyć się śladów z twarzy o poranku. Dzięki tej poszewce nie będziesz miała z tym problemu. Po drugie, jedwab nie ma takich właściwości chłonnych, jak inne materiały, więc Twoje kosmetyki zostaną na twarzy, a nie wsiąkną w poszewkę!

Lepiej w związanych włosach

Nie sypiaj w rozpuszczonych włosach, zwłaszcza, jeżeli masz długie włosy. Podczas snu, zwłaszcza niespokojnego, włosy łamią się i plączą.  Poza tym w ciągu dnia na Twoich włosach zbierają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, które nie powinny mieć kontaktu ze skórą twarzy. Taki kontakt może skutkować powstawaniem niedoskonałości. Fryzjerzy z salonu Kamila (sprawdź koniecznie! www.salon-kamila.pl) radzą, aby włosy były związane w warkocz, ale możesz też wybrać koka na czubku głowy, aby nie przeszkadzał Ci w wygodnym śnie.

Nawilżaj powietrze w pomieszczeniu

Zwłaszcza w sezonie grzewczym powietrze w mieszkaniach jest przesuszone, co działa niekorzystnie na naszą skórę. Ale nie tylko – przesuszenie śluzówki może prowadzić do infekcji dróg oddechowych, a także skutkować gorszym samopoczuciem. Najlepiej  zainwestować w nawilżacz powietrza, który nie tylko pozwoli Ci lepiej się wysypiać, ale też spowoduje, że Twoja skóra będzie lepiej oddychać. Dzięki temu ograniczysz łuszczenie skóry i zwęzisz pory.