skórki

Żadna z nas nie lubi mieć suchych skórek wokół paznokci. Nie dość, że nie wyglądają estetycznie, to jeszcze mają tendencję do pękania. Czas położyć temu kres i zacząć dbać o nie jak o resztę ciała! Można to robić na kilka sposobów.

Skórki lubią kosmetyki!

Ważne, żeby kosmetyk był odżywczy i bogaty w nawilżające składniki. Najlepiej sprawdzą się wszelkie oliwki przeznaczone do pielęgnacji skóry wokół paznokcia. Kupisz je w każdym sklepie kosmetycznym. Występują w formie buteleczek z pędzelkiem, ale także spotkasz je w wygodnym sztyfcie – flamastrze. Jeżeli nie chcesz tłustej warstwy na skórze, zainwestuj w krem. Może być w tubce, która służy również do odpychania skórek, albo w słoiczku, w formie masełka. Doraźnie wmasuj w skorki krem do rąk bądź balsam do ust – uważaj jednak, żeby nie przesadzić z ilością, ponieważ na skórze zostanie warstwa parafiny. Tego typu specyfików najlepiej używać tak często, jak to możliwe, a najlepiej po każdym umyciu rak lub wtedy, kiedy czujesz, że tego potrzebujesz. Dzięki temu zabezpieczysz skórę przed bolesnym pękaniem.

Domowe sposoby

Oczywiście kosmetyki da się zastąpić produktami, które znajdziesz w kuchni. Idealnie sprawdzi się oliwa z oliwek, najlepiej z pierwszego tłoczenia. Wypróbuj też miód, który bogaty jest w mikroelementy. Ponadto doskonale zadziała kleik z siemienia lnianego.