Chyba każda z nas marzy o pięknych, długich włosach. Jeśli chcemy by nasze włosy rosły nieco szybciej można zastosować kilka sposobów na ich szybszy porost. Jakie to sposoby? Zapraszamy do dalszego czytania.

Na początek warto zmienić coś, co i tak używamy na co dzień czyli szampon do włosów. Na wzrost włosów wybierz taki z wyciągiem z żeń-szenia, chinina lub czarnej rzepy, które pobudzają mikro krążenie w obrębie skóry głowy. Takie szampony zawierają właśnie pożądane witaminy z grupy B, które pobudzają cebulki i są odpowiedzialne za wzrost włosów.

Następnie do odżywki do włosów warto rozważyć także maskę, która ma silniejsze działanie. Stosuj ją raz w tygodniu w celu wzmocnienia działania terapii mającej na celu pobudzenie i szybszy wzrost włosów.

Z kolei ampułki do włosów to rodzaj skoncentrowanego serum, którego nie spłukujemy i dzięki temu ich substancje długo odżywiają i oddziałują na skórę głowy i nasadę trzona włosów. Wybierz ampułki wzmacniające.

Czasem problem ze wzrostem włosów może być związany z brakiem żelaza we krwi, dlatego przy spowolnionym wzroście i wzmożonym wypadaniu włosów wykonaj badania krwi i w razie potrzeby zacznij brać witaminy i minerały prenatalne.

Dla lepszej kondycji skóry głowy zacznij także wykonywać masaż skóry głowy, ponieważ zdrowa skóra warunkuje dobrą kondycję włosów i tym samym także ich wzrost. Taki masaż najlepiej wykonywać w trakcie mycia włosów z użyciem szamponu.

Nie możemy także zapomnieć, że oprócz stosowania powyższych sugestii ogromny wpływ na stan naszych włosów ma nasza dieta. Dla naszego ogólnego zdrowia zaleca się porcję kilku owoców i warzyw dziennie.

Dla osób, które chcą dowiedzieć się jak przyspieszyć porost włosów, ale z użyciem tylko i wyłącznie naturalnych sposobów przygotuję niedługo osobny wpis